W ten sposób będą mogły zapoznać się i ocenić ten produkt. To element działań komercjalizacyjnych spółki na terenie Europy. Pharmena nie podała, jakie firmy konkretnie mają wgląd w dokumenty.
W międzyczasie spółka prowadzi prezentacje przemysłowi suplementów diety Menavitin. W tych rozmowach reprezentuje ją firma doradcza Plexus Ventures odpowiedzialna za identyfikowanie potencjalnych licencjobiorców, aranżowanie spotkań i doprowadzenie do finalizacji potencjalnych kontraktów. - Zależy nam na sprawnym procesie komercjalizacji tego projektu na rynkach europejskich. Natomiast, na tym etapie trudno jest określić dokładne ramy czasowe, jak długo proces będzie trwał - mówi Konrad Palka, prezes Pharmeny.
Spółka wiąże również wielkie nadzieje z cząsteczką 1-MNA, na której oparte są suplementy z linii Menavitin. Na początku kwietnia dokonała nowych zgłoszeń patentowych w Polsce i w USA. Umożliwiają one uzyskanie ochrony patentowej na zastosowanie 1-MNA w leczeniu i suplementacji w nowych wskazaniach, które obejmują infekcje wirusowe, związane też z koronawirusem.
We wtorek po godz. 14.00 akcje Pharmeny taniały o 3,45 proc., do 11,2 zł. Kapitalizacja przekraczała 123 mln zł. gbc