Reklama

Kryptowaluty znów z zadyszką, ale na razie bez paniki

Rynek kryptowalut znów nie pozwala się nudzić. W ostatnim czasie przewagę mają na nim sprzedający. „Król” krypotwalut, czyli bitcoin, na razie zjechał znów poniżej poziomu 25 tys. USD. W piątek znalazł się na najniższym poziomie od ponad dwóch tygodni. Cały rynek krypto wciąż ma bowiem swoje problemy, które uderzają też w wyceny.
Kryptowaluty znów z zadyszką, ale na razie bez paniki

Foto: Bloomberg

– Spadki w zeszłym tygodniu spowodowane były bardziej obawami dotyczącymi kryptobanku Silvergate niż ogólnym pogorszeniem nastrojów na rynkach, co uzasadnia chwilowy brak korelacji z Nasdaqiem. Tak samo było również w czasie, gdy bankrutowało FTX – wskazują eksperci XTB.

Amerykański holding Silvergate Capital zamknął ostatnio swoją sieć obsługującą transfery między firmami z branży kryptowalut. Kilka dni wcześniej pojawiły się z kolei wątpliwości co do jego kondycji finansowej. – Niepokojące jest, że choć skala możliwych problemów spowodowanych sytuacją Silvergate jest relatywnie niewielka, to popyt na rynku nie zdołał od tego czasu oprzeć się silnej podaży. Może to wskazywać, że niedźwiedzie będą naciskały na retest niższych poziomów cen – uważają przedstawiciele XTB.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama