Wyniki pokazują, że warunki rynkowe w 2020 roku były katalizatorem dla wielu inwestorów. Dla 44 proc. ankietowanych inwestorów zwiększyło to prawdopodobieństwo inwestowanie w aktywa cyfrowe, a dla 40 proc. nie miało to żadnego wpływu. Drugi rok z rzędu badanie wykazało, że europejscy inwestorzy mają bardziej progresywny pogląd na zasoby cyfrowe niż Amerykanie, porównując odpowiedzi we wszystkich kategoriach.
52 proc. ankietowanych przyznało, że inwestuje w zasoby cyfrowe. W Europie udział inwestorów, którzy mają aktywa cyfrowe w swoich portfelach, wzrósł z 45 do 56 proc. Stany Zjednoczone odnotowały sześcioprocentowy wzrost w porównaniu z badaniem z 2020 r., do 33 proc. Azja, która nie pojawiła się w poprzednich badaniach ma najwyższy wskaźnik akceptacji, a 71 proc. ankietowanych inwestuje obecnie w aktywa cyfrowe. Ale w Europie inwestuje w kryptowaluty 84 proc. ankietowanych osób zamożnych. W USA nastąpił wzrost o 20 pkt proc. liczby doradców finansowych, którzy zainwestowali w aktywa cyfrowe.
70 proc. wszystkich ankietowanych inwestorów ocenia zasoby cyfrowe w skali od neutralnej do pozytywnej. W USA 79 proc. ankietowanych biur rodzinnych miało neutralny lub pozytywny pogląd na zasoby cyfrowe. A w taki sposób postrzegają te zasoby praktycznie wszyscy ankietowani doradcy finansowi w Azji.