Inwestorzy trwają w oczekiwaniu na jutrzejszą decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie wysokości podstawowych stóp procentowych. Uważamy, że nastąpi podwyżka o 25 pkt. bazowych.
O 16 poznamy dane makroekonomiczne dotyczące inflacji bazowej za lipiec. Analitycy oczekują, że wskaźnik ten wyniesie 2,3 proc. w porównaniu z lipcem 2003. W stosunku do czerwca 2004 spodziewamy się inflacji bazowej na poziomie 0,2 proc.
Na rynku międzynarodowym kurs EUR/USD konsolidował w okolicach 1,2130. Przed południem poznaliśmy dane dotyczące wielkości nowych zamówień w przemyśle w strefie euro za lipiec. W stosunku do czerwca 2003 wskaźnik ten wzrósł o 10,9 proc. wobec prognozowanego poziomu 7,1 proc. Jednak w porównaniu z majem 2004 wskaźnik ten spadł aż o 6,5 proc. Rynek oczekiwał spadków na poziomie 0,9 proc. Dane te nie miały jednak znacznego wpływu na zachowania inwestorów.
Do końca dnia kurs EUR/USD powinien poruszać się w przedziale 1,2110 -1,2160. W przypadku przebicia wsparcia na poziomie 1,2110 kurs może zbliżyć się do poziomu 1,2080.