Centrum Informacyjne Rządu poinformowało w komunikacie, że premier M. Belka zamierza podjąć rozmowy z NBP w sprawie polityki kursowej. Pojawiły się spekulacje sugerujące możliwość przeprowadzenia interwencji przez NBP na rynku walutowym. Tymczasem w południe minister finansów zaprzeczył by Ministerstwo Finansów prowadziło rozmowy z NBP o zmianie polityki kursowej, bądź w sprawie interwencji zmierzającej do osłabienia złotego. W opinii Gronickiego problemem będzie spadek kursu EUR/PLN poniżej poziomu 4,10 i wówczas rząd "będzie musiał coś z tym zrobić".
Zdaniem prezesa NBP L. Balcerowicza umocnienie złotego jest głównie następstwem spadku wartości dolara na rynku międzynarodowym. Inwestorzy obawiają się szczególnie wzrostu deficytu budżetowego USA. L. Balcerowicz dodał, że deficyt budżetowy jest także problemem dla naszego kraju.
Na rynku międzynarodowym para EUR/USD skorygowała się do poziomu 1,3310, po tym jak w środę pokonany został kolejny poziom oporu 1,3335.
ECB pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Decyzja ta była zgodna z oczekiwaniami ekonomistów.
Liczba nowych bezrobotnych w USA ukształtowała się na poziomie 349 tys. wobec oczekiwań na 330 tys.