Z technicznego punktu widzenia umocnienie krajowej waluty możemy zawdzięczać przełamaniu krótkoterminowej, około 1,5-tygodniowej linii trendu wzrostowego. Nieco niżej wsparciem jest z kolei rejon 2,94, gdzie znajduje się kilkumiesięczna linia wzrostowa. Wczoraj poziom ten zdołał już wybronić rynek przed dalszym spadkiem. Można więc zakładać, że w krótkim terminie kluczową strefą wsparcia będzie 2,93 - 2,94, a jej przekroczenie generowałoby już kolejne, wyraźne sygnały kupna złotego. W ramach oporu zwróciłbym natomiast uwagę na okolice 2,9740.
EUR/PLN
Umocnienie złotego widoczne było także na parze względem euro. Tutaj z kolei kluczowym sygnałem do wyznaczenia ruchu spadkowego było przełamanie około 1,5-miesięcznej linii wzrostowej w rejonie 3,89. Sygnał okazał się na tyle istotny, że rynek niemal jednym ruchem zdołał zejść do okolic 3,8615. Obecnie to 3,89 będzie teraz oporem i jeśli wczorajszy impuls umocnienia złotego miałby być kontynuowany, to rynek nie powinien już powrócić powyżej tej podażowej obecnie bariery, a co za tym idzie, niebawem winniśmy zobaczyć kolejne próby umocnienia złotego w kierunku wczorajszych dołków, z perspektywą ich poprawienia włącznie.
PLN BASKET
Umocnienie złotego, jakie pojawiło się na sesji wczorajszej względem dolara i euro, przełożyło się na przetestowanie przez koszyk tych walut wsparcia w postaci linii wyznaczonej po minimach z lutego, które zlokalizowane było w rejonie 3,4020. Sygnałem umocnienia złotego było tu natomiast przełamanie wsparcia przy cenie 3,4227, które obecnie stało się najbliższym oporem. Jeśli udałoby się bykom doprowadzić do powrotu powyżej tego poziomu, wówczas winniśmy być świadkami kontynuacji wzrostowego wybicia do okolic 3,4435 - 3,4490, gdzie wyznaczyć można kolejną strefę podażową.