Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 17.02.2017 23:46 Publikacja: 15.04.2012 00:18
Foto: ROL
Ostatnio lansuję tezę, że rynek ma możliwość wzrostu wycen, którego efektem byłoby przynajmniej osiągnięcie przez indeks WIG20 poziomu niewiele wyższego od sierpniowego szczytu. Argumenty techniczne za podniesieniem cen podałem w ostatniej „Weekendowej..." i nie ma sensu ich tu powtarzać. Główną zasadą, którą się kieruję jest pierwszeństwo dla sygnałów z rynku w określaniu kierunku nastawienia do zmian cen. Z tego względu moje obecne założenie, że popyt ma szansę na wybronienie wsparcia w okolicy 2200 pkt. czeka na potwierdzenie w postaci sygnału kupna.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Ostatnie sesje to okres stabilizacji na rynkach szczególnie w przypadku kursu złotego do euro i krajowego rynku stopy procentowej.
Oczekiwania na redukcje stóp procentowych w Polsce doprowadziły do obniżenia oprocentowania lokat bankowych i obligacji SP.
Rentowności polskich SPW delikatnie spadały w poniedziałek, co mogło mieć związek ze zbliżającym się posiedzeniem RPP.
Pozytywne nastroje utrzymały się na krajowym parkiecie, dzięki czemu indeksy mogą kontynuować zeszłotygodniowe odbicie.
W tym roku – dokładnie 12 maja – mija 15 lat od giełdowego debiutu spółki, która dziś jest największym konglomeratem finansowym w naszej części Europy. Jak giełdowa historia PZU wygląda z perspektywy czasu i jakie plany ma jedna z największych spółek notowanych w Warszawie?
Analiza techniczna, fundamentalna, a może dostęp od ucha „prezesa” są gwarantem odgadnięcia, co się dzieje na rynkach?
W obliczu pojawiających się od czasu do czasu ostrzeżeń o ryzyku stagflacji nie sposób uniknąć refleksji nad pomysłem podniesienia celu inflacyjnego banków centralnych w USA i strefie euro.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas