Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 08.01.2019 05:01 Publikacja: 08.01.2019 05:01
Foto: Bloomberg
Bariera ta skutecznie zaktywizowała stronę popytową, o czym świadczy fakt, że od 26 grudnia do końca ubiegłego tygodnia indeks zyskał 7,6 proc. Ruch ten, choć imponujący, to wciąż pozostaje tylko korektą trendu spadkowego. Na korzyść niedźwiedzi przemawiają dwa sygnały techniczne. Pierwszy – krzyż śmierci utworzony przez średnie kroczące z 50 i 200 sesji. Drugi – formacja głowy z ramionami (RGR) widoczna na wykresie w ujęciu tygodniowym. Analitycy zwracają uwagę, że kluczowa w tym układzie jest linia szyi owej formacji. – Mimo wzrostowego okresu poświątecznego dopiero poziom 2600 pkt na indeksie S&P 500 (linia szyi formacji RGR) stanowi teraz prawdziwy, mocny opór. Jego przełamanie anulowałoby negatywną wymowę formacji i otworzyłoby drogę ku szczytom. Mocne odbicie natomiast kazałoby traktować zwyżkę jako ruch powrotny i nadal obowiązywałby wtedy sygnał sprzedaży z zakresem spadku S&P 500 przynajmniej do 2260 pkt – uważa Piotr Kuczyński, główny analityk DI Xelion. Wygląda więc na to, że w najbliższym czasie kluczowe na wykresie S&P500 będą pozostawać dwa poziomy – 2600 pkt oraz 2351 pkt. Przebicie jednego z nich nada kierunek dalszych zmian.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wskaźnik ceny do zysku na Wall Street wciąż jest wysoko i ciężko jest mówić o tym, aby był to dobrym moment do kupowania akcji w USA. Z kolei w przypadku GPW trudno mówić, że jest to moment do sprzedawania akcji – mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Zdaniem uczestników rynku do osiągnięcia przez WIG kolejnego psychologicznego poziomu trzeba będzie poczekać co najmniej do 2030 r. Mediana wskazań mówi jednak o roku 2034.
W tej dekadzie, do 31 grudnia 2030 r., WIG może dojść do 200 tys. pkt. Hossa na GPW miałaby podstawy fundamentalne i makroekonomiczne, ale pamiętajmy o korektach, które mogą być znaczące – mówi Tomasz Bursa, doradca inwestycyjny, wiceprezes OPTI TFI.
Historyczny rekord na GPW. WIG osiągnął poziom 100 tys. pkt. Jak wysoko może jeszcze zajść? - Moment bardziej odczuwalnego schłodzenia na GPW nieuchronnie się zbliża - mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas