Nasi sąsiedzi w czołówce krajów korzystających z kryptowalut

Mowa o Ukrainie i Rosji. Taki wniosek wynika z najnowszego raportu firmy analitycznej Chainalysis – Global Cryptocurrency Adoption Index.

Publikacja: 11.09.2020 05:12

Nasi sąsiedzi w czołówce krajów korzystających z kryptowalut

Foto: Adobestock

Na podium rankingu uplasowała się też Wenezuela. Niżej są m.in. Chiny, Kenia i USA. Wprawdzie to właśnie w Stanach i Państwie Środka odnotowuje się transakcje kryptowalutowe o największym wolumenie, ale to czołowa trójka wykazuje największą aktywność wśród mniejszych, detalicznych użytkowników.

– Czołówka listy może wyglądać zaskakująco, ale tylko na pierwszy rzut oka – powiedziała Kimberly Grauer, szefowa badań w Chainalysis. – Na przykład Rosja ma długą historię korzystania z usług płatności elektronicznych. Ludzie są przyzwyczajeni do płatności cyfrowych, więc przejście na kryptowaluty może być dla nich prostsze – tłumaczyła.

Pozostało jeszcze 87% artykułu
Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Inwestycje
Piotr Kaźmierkiewicz, BM Pekao: Na Wall Street może się jeszcze trochę złego wydarzyć. Za to na GPW...
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Inwestycje
100 tys. pkt to mało. 200 tys. pkt by się chciało. Tylko kiedy?
Inwestycje
Wiceprezes OPTI TFI: WIG sięgnie 200 tys. pkt. Prognoza dla GPW
Inwestycje
WIG zdobył 100 tys. pkt. Co dalej? Analityk: przestrzeń do wzrostów się zawęża
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Inwestycje
ESRS G1 Postępowanie w biznesie