Duże wahania Eurocashu

Akcje handlowej grupy chwilami zniżkowały nawet o około 9 proc. po publikacji raportu za IV kwartał. Tymczasem nowy rok zaczął się udanie.

Publikacja: 19.04.2022 05:00

Duże wahania Eurocashu

Foto: materiały prasowe

W czwartek obserwowaliśmy silne wahania walorów Eurocashu. Chwilami akcje traciły nawet około 9 proc. W kolejnych godzinach udało się około połowę tych spadków odrobić.

Będący po wielu miesiącach przeceny Eurocash od początku marca radzi sobie zdecydowanie lepiej, a zwyżka od początku roku przekraczała już nawet 30 proc. Przed czwartkową sesją spółka przedstawiła raport za IV kwartał, a wyniki okazały się zbieżne z szacunkami przedstawionymi miesiąc wcześniej. Dodatkowo, handlowa grupa poinformowała o bardzo dobrym początku tego roku. – W końcówce ubiegłego i w I kwartale bieżącego roku obserwowaliśmy powrót zwyczajów zakupowych konsumentów do realiów sprzed pandemii. Odczuwamy ponadto wzrost konsumpcji, co wynika z przybycia do Polski około 2 mln uchodźców z Ukrainy – komentuje Jacek Owczarek, członek zarządu Eurocashu. Owczarek wskazuje, że struktura sprzedaży w I kwartale nie odbiegała od tej z IV kwartału 2021 r. i obejmuje raczej całą gamę produktów. Jak dodaje, początek kwietnia przynosi kontynuację trendów z trzech pierwszych miesięcy roku. – W perspektywie całego roku wzrost sprzedaży powinien przełożyć się na lepsze wyniki operacyjne i finansowe – zapowiada zarząd grupy.

Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Handel i konsumpcja
Akcje CCC tracą ponad 10 proc. po finalnych wynikach roku 2024/25
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Handel i konsumpcja
Analitycy: pierwszy kwartał bieżącego roku wyhamował CCC i LPP
Handel i konsumpcja
Mateusz Kolański: VRG odzyskała rytm w segmencie odzieżowym
Handel i konsumpcja
Dino rekordowo drogie. Wycena odkleiła się od fundamentów?
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Handel i konsumpcja
Techniczny problem eObuwia
Handel i konsumpcja
LPP bliżej ugody z KNF