Dr Irena Eris idzie na giełdę

Rodzinna firma kosmetyczna złożyła prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego. Rozważa ofertę publiczną. Chce pozyskać pieniądze na dalszy rozwój biznesu.

Aktualizacja: 30.03.2022 09:47 Publikacja: 30.03.2022 08:31

Dr Irena Eris idzie na giełdę

Foto: materiały prasowe

Dr Irena Eris jest wiodącym polskim producentem kosmetyków i właścicielem znanych marek. Jest też operatorem trzech hoteli SPA (w Krynicy-Zdroju, na Wzgórzach Dylewskich i w Polanicy-Zdroju) oraz właścicielem i operatorem sieci salonów kosmetycznych, działających pod szyldem Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris.

- Obserwując rosnący popyt na usługi hotelarskie premium w Polsce planujemy budowę kolejnego hotelu SPA Dr Irena Eris w Świnoujściu. Chcemy także zwiększać skalę naszej działalności w segmencie kosmetycznym, zarówno poprzez rozwój organiczny na nowych rynkach zagranicznych, jak i poprzez przejęcia atrakcyjnych marek oraz producentów kosmetyków działających w Polsce lub za granicą, w szczególności w regionie Europy Środkowo-Wschodniej - zapowiada Paweł Orfinger, prezes spółki. Podkreśla, że publiczna oferta akcji ma na celu umożliwienie realizacji strategii zarówno w segmencie kosmetycznym jak i w usługach hotelarskich.

- Złożenie prospektu jest początkiem drogi prowadzącej na GPW, finalne decyzje będziemy podejmowali za kilka miesięcy - zastrzega prezes.

Z działalności w segmencie kosmetycznym w 2019 r. pochodziło 79,4 proc. przychodów grupy, w 2020 r. 80,8 proc., a w 2021 r. 80,9 proc. Z kolei segment usług hotelarskich odpowiadał odpowiednio za 20,6 proc. przychodów, w 2020 r. za 19,2 proc., a w zeszłym roku za 19,1 proc.

Grupa zatrudnia łącznie 850 osób, z czego 525 pracowników w segmencie kosmetycznym a 325 w usługach hotelarskich.

W 2021 r. Dr Irena Eris osiągnęła 297,6 mln zł przychodów ze sprzedaży i 25,7 mln zł zysku netto. Widać wzrost eksportu w przychodach. W 2019 proc. odpowiadał za 25 proc. obrotów, rok później za 29 proc., a w 2021 r. za 32 proc. Spółka sprzedaje swoje produkty do 67 krajów.

Handel i konsumpcja
Kolejne biuro maklerskie podniosło wyceny dla CCC i LPP
Handel i konsumpcja
Forte z nową rekomendacją i wyższą wyceną
Handel i konsumpcja
Kolejna spółka wyjdzie z giełdy. Będzie wezwanie
Handel i konsumpcja
Trigon DM wyżej ceni Dadelo
Materiał Promocyjny
Co czeka zarządców budynków w regulacjach elektromobilności?
Handel i konsumpcja
Choć szara strefa się kurczy, to rośnie nielegalna sprzedaż alkoholu
Handel i konsumpcja
1000 osób do zwolnienia w Eurocashu