Po co idziecie na giełdę? Czy w najbliższej przyszłości planujecie nową emisję akcji?
Celem wprowadzenia spółki na giełdę jest dywersyfikacja aktywów akcjonariuszy, uzyskanie maksymalnej wiarygodności spółki w relacjach z partnerami zagranicznymi, a w szczególności w kontekście planowanej ekspansji na rynek niemiecki i rosyjski. Wejście na giełdę firmy o takiej skali działalności jak nasza jest naturalnym etapem rozwoju biznesowego.
Jakie są przewagi konkurencyjne waszej firmy?
Wieloletnia koncentracja na jednej marce, a dzięki temu wypracowany przez wiele lat wysoce efektywny model biznesowy. Oferujemy wysokiej jakości odzież damską o atrakcyjnej stylistyce, w krótkich seriach pojedynczych modeli. Dbamy o to, żeby sklepy Solar znajdowały się w bardzo dobrych lokalizacjach i w najlepszych centrach handlowych. Dzięki m.in. tym czynnikom od lat uzyskujemy ponadprzeciętną efektywność finansową.
Na czym polegają główne założenia modelu biznesowego?
Koncentrujemy się na zarządzaniu własną marką Solar, w tym na projektowaniu autorskich kolekcji i ich sprzedaży. Natomiast produkcja zlecana jest wyspecjalizowanym zakładom w Polsce i za granicą. W Polsce produkujemy około 20 proc. naszych kolekcji.
Jak spółka finansuje bieżącą działalność i inwestycje?
Z własnych środków. Nie mamy żadnego zadłużenia zarówno krótko, jak i długoterminowego.
Czy spółka jest obecna za granicą?
Obecnie Solar współpracuje z 38 partnerami zagranicznymi na terenie różnych krajów europejskich, w tym posiada siedem sklepów franczyzowych.