Przybywa dyskontów odzieżowych

Tanie sklepy podbijają nie tylko rynek spożywczy. Także ubrania są chętnie kupowane w takich formatach

Publikacja: 02.04.2015 11:30

W pierwszym kwartale 2015 r. spółka zarządzająca siecią odzieżowych sklepów dyskontowych TXM textilmarket otworzyła dziewięć nowych sklepów. Spółka należąca do Grupy Kapitałowej Redan, w całym 2015 roku planuje otwarcie łącznie ok. 50 nowych placówek w kraju i za granicą - w tym w Czechach, Słowacji i Rumunii.

Nowe placówki ruszyły w Wałbrzychu, Starogardzie Gdańskim, Wodzisławiu Śląskim, Jaworze, Wieliczce, Wejherowie, Białogardzie, Pleszewie i Kielcach. Dodatkowo sklep w Tucholi został przeniesiony w nowe miejsce w tym samym mieście. Jednocześnie w I kwartale br. zamknięte zostały dwie nierentowne placówki w Świebodzicach i Legionowie. W efekcie na koniec marca br. sieć TXM textilmarket liczyła łącznie 317 sklepów.

- Tempo rozwoju sieci jest zgodne z naszymi założeniami. Podtrzymujemy plany uruchomienia w całym roku łącznie ok. 50 placówek. Nowe lokale planujemy otwierać równomiernie przez cały rok, przy czym nieco więcej przybędzie ich w drugiej połowie roku" – powiedział Lech Przemieniecki, prezes TXM S.A.

Tegoroczne otwarcia zostały zaplanowane po połowie w kraju i za granicą, głównie w Czechach, na Słowacji i w Rumunii. - W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku otwieraliśmy nowe sklepy tylko w naszym kraju. To oznacza, że w kolejnych okresach więcej otwarć zostanie zrealizowanych za granicą – dodaje Lech Przemieniecki.

W 2014 roku sieć TXM textilmarket uzyskała 275,9 mln zł przychodów, czyli o 15,4 proc. więcej niż w poprzednim roku.

Głównymi konkurentami sieci wśród dyskontowych sprzedawców odzieży są niemiecki KiK oraz pochodzące z RPA Pepco. Segmentem ubrań interesują się również dyskonty spożywcze – Biedronka czy Lidl często wprowadzają do oferty linie odzieżowe np. w ramach tematycznych tygodni.

Handel i konsumpcja
Akcje CCC tracą ponad 10 proc. po finalnych wynikach roku 2024/25
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Handel i konsumpcja
Analitycy: pierwszy kwartał bieżącego roku wyhamował CCC i LPP
Handel i konsumpcja
Mateusz Kolański: VRG odzyskała rytm w segmencie odzieżowym
Handel i konsumpcja
Dino rekordowo drogie. Wycena odkleiła się od fundamentów?
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Handel i konsumpcja
Techniczny problem eObuwia
Handel i konsumpcja
LPP bliżej ugody z KNF