l określenie potrzeb w zakresie niezbędnych danych księgowych wymaganych przez określone standardy i możliwości ich wygenerowania przy aktualnie posiadanych możliwościach systemowych. W wielu przypadkach zaistnieje konieczność zmian użytkowanych systemów IT.
Firma ATC International razem ze Szkołą Biznesu przy Politechnice Warszawskiej organizuje już po raz trzeci kurs przygotowujący kandydatów do zdobycia prestiżowego dyplomu ACCA z zakresu Międzynarodowej Sprawozdawczości Finansowej (Diploma in International Financial Reporting).
Na uwagę zasługuje fakt, że jako pierwsi w Polsce przeprowadziliśmy taki kurs dyplomowy. Sporządzone przez nas materiały, z których korzystają nasi studenci, są jedynymi oficjalnymi, zaaprobowanymi przez ACCA skryptami do tego właśnie kursu. Osiągnęliśmy również bardzo wysoki procent "zdawalności" (90%). Kurs nasz jest prowadzony w języku angielskim, jest bardzo intensywny, trwa 10 dni i łączy w sobie obszerne elementy teorii MSSF oraz ich praktycznego stosowania. W czasie kursu przygotowujemy kandydata pod kątem techniki egzaminacyjnej, która jest również niezbędna do zdania egzaminu przed ACCA. Egzaminy mają miejsce w czerwcu i grudniu każdego roku. Więcej informacji na temat kursu, terminów składania aplikacji znajdą Państwo na stronie www.biznes.edu.pl. Pragnę nadmienić, że wśród naszych absolwentów są biegli rewidenci z kilku liczących się w Polsce firm audytorskich, główni księgowi spółek oraz specjaliści wysokiego szczebla innych przedsiębiorstw.
Namawiamy do studiowania MSSF w języku angielskim, gdyż w relacjach międzynarodowych daje to komfort posługiwania się uniwersalnym językiem, wspólnym dla wszystkich podmiotów gospodarczych Unii Europejskiej.
Opłaciło się!
Kurs MSSF organizowany przez Szkołę Biznesu w Warszawie we współpracy z firmą ATC jest godnym polecenia szkoleniem dla pracowników działów finansowych niezależnie od pełnionych przez nich funkcji i sektora przemysłu, w którym pracują. Dzięki dobrej organizacji szkolenia, solidnym materiałom i bardzo profesjonalnemu podejściu wykładowcy, student otrzymuje solidne wsparcie w samodzielnej nauce i analizie Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej. Uczestnicy kursu zostają również wyposażeni w niezbędną wiedzę i umiejętności, pozwalające uzyskać międzynarodowe kwalifikacje firmowane przez ACCA, jak szczęśliwie miało to miejsce w moim przypadku. Niełatwo jest znaleźć na rynku szkoleniowym tak dobry produkt, jak wspomniany kurs MSSF.