Współzałożyciel PBG obejmie stery Hydrobudowy Polska

Tomasz Woroch, który z Jerzym Wiśniewskim, szefem PBG, tworzył wielkopolską spółkę, to najmocniejszy kandydat do objęcia kierownictwa rodzącego się giganta

Aktualizacja: 22.02.2017 10:25 Publikacja: 16.04.2007 07:33

Prawdopodobnie ani Jerzy Ciechanowski, prezes giełdowej Hydrobudowy Śląsk, ani Tomasz Starzak, szef Hydrobudowy Włocławek, nie staną na czele podmiotu, który powstanie z połączenia tych spółek. Obaj będą mieli jednak zapewnione miejsce w zarządzie Hydrobudowy Polska (taką nazwę przyjmie firma po fuzji) - wynika z naszych informacji.

Rewolucji nie będzie

- Na pewno nie będzie rewolucji we władzach Hydrobudowy Śląsk i Włocławek, także po ich połączeniu. Obecni prezesi tych spółek będą szefami oddziałów nowego podmiotu w Katowicach i we Włocławku. Rozważamy natomiast to, kto przeprowadzi misję połączenia - komentuje Robert Białczyk, rzecznik PBG. Nie zaprzecza, że najmocniejszym kandydatem do objęcia sterów Hydrobudowy Polska jest Tomasz Woroch, wiceprezes PBG (wielkopolska spółka jest największym akcjonariuszem łączących się firm).

W grupie PBG Tomasz Woroch - bliski współpracownik Jerzego Wiśniewskiego, prezesa i największego akcjonariusza wielkopolskiej spółki - odpowiada właśnie za segment ochrony środowiska i hydrotechnikę, czyli dziedziny, w których specjalizują się Hydrobudowy z Włocławka i Katowic.

Przypomnijmy, że to włocławska firma, która nie jest notowana na giełdzie, wyemituje na potrzeby fuzji nowe akcje dla akcjonariuszy giełdowej Hydrobudowy Śląsk, a po połączeniu (już jako Hydrobudowa Polska) wkroczy na warszawski parkiet.

Misja Tomasza Worocha zapewne nie ograniczy się tylko do zadbania o sprawne przeprowadzenie fuzji obu wspomnianych firm. Do Hydrobudowy Polska jeszcze bowiem w tym roku ma dołączyć kolejna spółka z grupy PBG - toruński Metorex. Następnie (najpóźniej do 2010 roku) nowy podmiot ma wchłonąć także Hydrobudowę 9 z Poznania, dopiero co przejętą przez PBG.

Numer jeden na rynku

W ten sposób zrodzi się niekwestionowany lider na rynku budownictwa hydrotechnicznego i ochrony środowiska. Już w tym roku łączne obroty spółek, które docelowo mają być częścią Hydrobudowy Polska, znacznie przekroczą miliard złotych. - Włączenie Hydrobudowy 9 do grupy PBG istotnie wzmocniło naszą pozycję. Biorąc pod uwagę bogate referencje, potencjał wykonawczy i silne zaplecze finansowe, niewątpliwie będziemy mogli stawać w szranki z dużymi, w tym międzynarodowymi, konsorcjami w staraniach o realizację największych projektów w zakresie ochrony środowiska i hydrotechniki - twierdzi Robert Białczyk.

Tomasz Woroch,

wiceprezes PBG, prawa ręka Jerzego Wiśniewskiego, największego akcjonariusza wielkopolskiej grupy budowlano-inżynieryjnej, będzie prawdopodobnie odpowiedzialny

za stworzenie

i dalszy

rozwój

Hydrobudowy Polska, która

w lipcu wkroczy na GPW, w miejsce

Hydrobudowy Śląsk.

fot. archiwum

PBG
Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego