Pod koniec dnia rentowności polskiego długu kształtowały się średnio 4-6 punktów bazowych poniżej wtorkowego zamknięcia. Obligacje 2-letnie kwotowano z rentownością 6,22 proc., 5-letnie PS0413 - 6,19 proc., a dziesięcioletnie DS1017 - 5,97 proc. Wydarzeniem dnia niewątpliwie były opublikowane przez GUS dane o szybkim wzroście produkcji
przemysłu, jak i o cenach producentów, które pokazują, że nie ma mowy o spowolnieniu gospodarczym. Dane te potwierdzają konieczność dalszych podwyżek stóp, z których najbliższa powinna nastąpić już w marcu.
Kolejnym istotnym punktem dnia był przetarg zamiany, na którym Ministerstwo Finansów sprzedało łącznie obligacje o nominale 2,34 mld zł, w tym 1,63 mld złotych obligacji pięcioletnich PS0413 z maksymalną rentownością 6,245 proc.
Wydaje się, że rynek pozostawać będzie pod wpływem wydarzeń na świecie. Poprawa nastrojów po lepszych, niż oczekiwano informacjach o sytuacji finansowej amerykańskich banków inwestycyjnych przełożyła się również na wzrosty cen polskiego długu.
Bank BGŻ