Na GPW marazm, wzrosty indeksów przy małych obrotach

Warszawa, 15.04.2008 (ISB) - Wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie przebiegała w sennej atmosferze. Główne indeksy zyskały na wartości, jednak obroty na poziomie 800 mln zł świadczą o niewielkiej aktywności inwestorów, która może utrzymać się również w kolejnych dniach, uważają analitycy.

Aktualizacja: 27.02.2017 22:48 Publikacja: 15.04.2008 18:32

"Dzisiejsza sesja była dość dziwna, ale bez wyrazu - do południa indeksy spadały, mimo, że cały świat rósł, a w drugiej części dnia mieliśmy ruch w górę. Przy tak niskich obrotach trudno też mówić o jakiejkolwiek trwałości trendu"- powiedział Mirosław Saj, analityk DM DnB Nord.

Zdaniem Saja, większość inwestorów stoi z boku i czeka na rozwój sytuacji. Tym bardziej, że dotychczas opublikowane wyniki amerykańskich spółek za I kw. nie napawają optymizmem.

"Przytłaczają nas jakieś informacje ze świata, dane makro, które tak naprawdę nie mają przełożenia na krajowy rynek. Atmosfera jest ciężka i nie widać na razie mocniejszych impulsów. Jest kłopot, bo w ogóle nie ma popytu"- ocenił analityk.

Saj zaznaczył, że na rynku brakuje zarówno popytu jak i podaży. Rodzima giełda ma także problem z kapitałem w związku z bardzo dużym odpływem środków z funduszy inwestycyjnych. Głównym dowodzącym będą zatem rodzime OFE.

"Na giełdzie od kilku dni utrzymuje się marazm, a aktywność inwestorów jest na tyle niska, że trudno wyciągnąć wnioski co do możliwego przebiegu kolejnych sesji"- powiedział analityk.

We wtorek na zamknięciu sesji WIG20 wzrósł o 1,36%do 2.882,94 pkt, zaś WIG zyskał 0,62% i wyniósł 47.005,72 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 803 mln zł. (ISB)

amo/maza

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego