W przetargu oferty złożyły także następujące firmy: konsorcjum KPMG Advisory i Domu Maklerskiego IDMSA, a także ING Securities, Rothschild Polska, HSBC Investment Service (Poland) oraz konsorcjum Millennium Dom Maklerski i Access Sp. z o.o.
W czwartek wiceminister skarbu Joanna Schmid, odpowiedzialna w resorcie za oferty publiczne poinformowała, że wycena akcji Banku BGŻ, które mają być sprzedawane w ofercie publicznej będzie gotowa w ciągu kilku tygodni.
Schmid powiedziała także, że umowa z doradcą MSP w tym procesie będzie podpisana w przyszłym tygodniu, a jeśli wycena, przygotowana przez doradcę MSP, będzie w niewielkim stopniu różniła się od wyceny, przygotowanej przez doradcę zarządu BGŻ, zostanie przyjęta średnia tych wycen.
BGŻ wybrał już doradców w związku z tym procesem. Są to Credit Suisse Securities (Europe), Kancelaria Prawna Baker & McKenzie Gruszczyński i Wspólnicy oraz Dom Maklerski PKO BP. Na razie prospekt emisyjny nie został złożony w Komisji Nadzoru Finansowego.
Kilka dni temu holenderski Rabobank nabył od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) 12,87% udziałów tj. wszystkie akcje Banku BGŻ i tym samym zwiększył swój udział do 59,35%. Cena akcji w tej transakcji została utajniona.