UKE może ogłosić warunki przetargu na mobilną TV pod koniec czerwca

Warszawa, 21.05.2008 (ISB) - Przetarg na telewizję mobilną opóźnia się o około półtora miesiąca, wynika ze środowych wypowiedzi prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) Anny Streżyńskiej. Powodem są negocjacje międzynarodowe, które powinny się zakończyć pod koniec czerwca.

Aktualizacja: 27.02.2017 14:20 Publikacja: 21.05.2008 13:12

"Robimy coś bardzo unikalnego w skali Europy i kraje sąsiadujące chcą mieć gwarancje, że nasze rozwiązania nie zakłócą częstotliwości, którymi dysponują" - powiedziała Streżyńska w wywiadzie dla telewizji TVN CNBC Biznes. Poprzednio UKE informował, że ogłosi warunki przetargu w połowie maja.

"Prowadzimy negocjacje zmierzające do pewnych uzgodnień. Myślę, że pod koniec czerwca powinniśmy wiedzieć, jak nam się powiodło" - powiedziała Streżyńska.

Na początku kwietnia UKE podał, że w wyniku konsultacji, postanowił o przeznaczeniu 38 kanałów częstotliwości z zakresu 470-790 MHz w 31 gminach na potrzeby telewizji mobilnej. UKE poinformował też wtedy, że rezerwacja częstotliwości zostanie wydana jednemu podmiotowi na okres do 17 czerwca 2015 roku z możliwością uzyskania rezerwacji częstotliwości na dalszy okres z zasobów jednego z multipleksów DVB-T w ramach zagospodarowania dywidendy cyfrowej.

Według Streżyńskiej, obecne możliwości techniczne umożliwiają oferowanie ok. 12 programów telewizyjnych z dobrą jakością. Według niej, cena podstawowego pakietu powinna wynosić ok. 10 zł.

Udziałem w przetargu są zainteresowani m.in. czterej główni operatorzy telefonii komórkowej, którzy informowali, że czekają na warunki przetargu, m.in. na wiadomość, czy będą mogli startować w konsorcjum. Według nich, koszt uruchomienia cyfrowej telewizji mobilnej to 100-200 mln euro. Udziałem w przetargu może być zainteresowana również spółka powołana wspólnie przez TVN i Polsat: Polski Operator Telewizyjny (POT). (ISB)

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego