WIG 20 na minimalnym plusie, inne indeksy traciły w środę

Warszawa, 21.05.2008 (ISB) - W środę sesja na GPW odbywała się, zgodnie z oczekiwaniami, przy bardzo niskich obrotach. Większość indeksów zamknęła się na minusie, jedynie WIG 20 zakończył dzień na plusie.

Aktualizacja: 27.02.2017 14:02 Publikacja: 21.05.2008 18:22

"Po wczorajszym ujemnym zakończeniu sesji za oceanem oraz sporych minusach w Japonii nic nie wróżyło udanego początku w Warszawie. Jednakże po otwarciu dnia kosmetycznym minusem WIG20 zaczął zyskiwać na wartości i w ciągu pierwszej godziny wyznaczył dzienne maksimum na poziomie 2 970,28 pkt" - poinformował analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego Marcin Stebakow.

Europejskim giełdom sprzyjały dane gospodarcze. Lepszy od oczekiwanego okazał się indeks klimatu gospodarczego instytutu Ifo.

"Kolejne godziny upływały na spadkach w oczekiwaniu na dane o dynamice produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej oraz inflacji bazowej. W tym czasie WIG20 niemal kopiował zachowania niemieckiego DAX, który podobnie jak nasz parkiet osuwał się w rejony dziennych minimów" - ocenił Stebakow. Ogłoszone o godz. 14:00 dane dotyczące dynamiki produkcji i inflacji PPI pomogły WIG 20, który zareagował na nie wzrostami.

"Perspektywa zbliżającego się święta nie zostawia graczom w Warszawie dużego pola manewru. Jutro GPW nie będzie pracowała, a rynki na świecie będą reagowały na dzisiejszą publikację protokołów z ostatniego posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) o godz. 20, w którym wszyscy będą szukali wskazówek przyszłej polityki amerykańskiego banku centralnego" - ocenił Stebakow. Według analityka WIG 20 bronił dziś strefy wsparcia w rejonie 2920 pkt. Dzięki fixingowi udało się WIG20 zakończyć dzień na plusie (+0,1%) toteż dzisiejszy dzień możemy uznać za kolejny bez przełomu technicznego.

W środę indeks WIG 20 wzrósł o 0,1% do 2947,47 pkt a WIG spadł o 0,02% do 47014,99 pkt. Obroty wyniosły ok. 800 mln zł. (ISB)

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego