Dream Island będzie multifunkcyjnym kompleksem, którego znaczną część będą stanowić obiekty o funkcji rozrywkowej. W ramach inwestycji ma powstać m.in. kilka hoteli różnych kategorii, liczących łącznie około 3 tys. pokoi. W planach jest także około 1 tys. apartamentów wypoczynkowych, centrum konferencyjne na 3,5 tys. osób, opera z miejscami dla 3,5 tys. widzów, teatr mogący pomieścić 1,5 tys. widzów, przystań z miejscami do kotwiczenia dla 300 statków, centrum handlowo-rozrywkowe, muzeum kultury rzymskiej oraz wspomniane już kasyno. Jego powierzchnia sięgnie 40 tys. mkw.
Będzie to zatem większy obiekt od wszystkich siedmiu centrów handlowo-rozrywkowych wybudowanych dotychczas przez Plazę Centers w Polsce. W kasynie dostępnych będzie ponad 200 stołów oraz ponad 4 tys. automatów do gier. Zdaniem szefów dewelopera, będzie to największy i najbardziej prestiżowy obiekt tego typu w całej Europie.
- W przeciwieństwie do reszty świata, Europa nigdy nie miała dostępu do dużych centrów rozrywki, w których hazard odgrywa dominującą rolę, takich jak Las Vegas czy Makau. Po zakończeniu budowy Dream Island zmieni tę sytuację. Stanie się centrum gier hazardowych dostępnym dla 350 milionów osób mieszkających w odległości dwóch godzin lotu samolotem od Budapesztu - wskazuje Ran Shtarkman, prezes i dyrektor generalny Plazy Centers.
Budowa ruszy w tym roku
Pierwsze prace budowlane mają ruszyć w III kwartale tego roku. Przedstawiciele spółki spodziewają się, że inwestycja będzie gotowa w 2012 roku.
Udział Plazy Centers w konsorcjum, które będzie realizować projekt Dream Island, wynosi 30 proc. W takim samym stopniu w inwestycję zaangażowały się także: CP Holdings (spółka kontrolowana przez Sir Bernarda Schriera, będąca właścicielem sieci hoteli Danubius), oraz MKB Bank (węgierski bank komercyjny, będący oddziałem niemieckiego Bayerische Landesbanku). 10-proc. udział ma z kolei spółka kontrolowana przez dyrektora zarządzającego konsorcjum.