Transakcja jest uzależniona m.in. od zgody Urzędy Ochrony Konkurencji i Konsumentów - podały strony transakcji. Orange wyjaśnia, że chce skoncentrować się na podstawowej działalności i dlatego pozbywa się kolejnej spółki, nie wpisującej się w tę strategię.
Telekom zakłada, że sprzedawana firma w grupie Arterii będzie dalej rozwijać się. - Sprzedaż Contact Center to kolejny przykład konsekwentnie realizowanej strategii firmy, zakładającej koncentrację na działalności telekomunikacyjnej i oferowaniu klientom najwyższej jakości usług oraz obsługi. Jest to już jedenasta transakcja Fuzji i Przejęć zrealizowana w ostatnich latach – powiedział Maciej Nowohoński, członek zarządu Orange Polska ds. finansów cytowany w komunikacie prasowym telekomu. W jego opinii Arteria jest bardzo dobrym inwestorem, dzięki któremu Contact Center ma szanse rozwinąć potencjał.
Czy te słowa uspokoją osoby, które do tej pory pracowały na rzecz CC - trudno ocenić nie znając planów Arterii i odpowiedzi na pytanie, czy Orange pozostanie klientem CC.
Jak informuje Mariusz Loch, z biura prasowego Orange Polska, na rzecz sprzedawanej firmy pracuje w zależności od bieżących potrzeb do 1000 osób. Ilu pracowników etatowych ma Contact Center - telekom nie informuje.
Contact Center działa na rynku od 15 lat, od 2002 roku dostarcza usługi także klientom spoza Grupy Orange Polska. Spółka dysponuje 4 centrami call center z ponad 700 stanowiskami pracy, a wśród jej klientów znajdują się firmy z branży ubezpieczeń, bankowości i IT.