Reklama

The Guardian: Wielki ślad węglowy miliarderów

12 najbogatszych potentatów biznesowych emituje więcej gazów cieplarnianych niż 2,1 mln domów.
Meksykański multimiliarder Carlos Slim

Meksykański multimiliarder Carlos Slim

Foto: Bloomberg

Z analizy przeprowadzonej przez brytyjską organizację Oxfam oraz dwoje amerykańskich naukowców – Beatriz Barros i Richarda Wilka – wynika, że 12 najbogatszych miliarderów odpowiada za roczną emisję 17 mln ton dwutlenku węgla oraz jego ekwiwalentu. Te wyliczenia obejmują nie tylko emisje gazów cieplarnianych z ich samochodów, jachtów, prywatnych odrzutowców, śmigłowców oraz rezydencji, ale też pochodzące z ich inwestycji. Emitują więc rocznie tyle gazów cieplarnianych, co 2,1 mln domów lub prawie pięć dużych elektrowni węglowych.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama