Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Do połowy roku ceny ropy naftowej sięgną 110 dol. za baryłkę – zapowiada Jeffrey Currie z Goldmana Sachsa. Jak tłumaczy szef działu analiz rynków surowcowych w amerykańskim banku inwestycyjnym, wszystko przez pełne otwarcie drugiej co do wielkości na świecie gospodarki chińskiej. Jego zdaniem oczekiwany po obchodach nowego roku księżycowego definitywny koniec obostrzeń przełoży się na wzrost cen szeregu surowców, w tym miedzi, ale przede wszystkim ropy.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Waszyngtońska administracja przesunęła termin podwyżek ceł z 9 lipca na 1 sierpnia. Niepewność związana z polityką handlową może więc utrzymać się dłużej.
JP Morgan przewiduje 4000 USD za uncję kruszcu do połowy 2026 roku, podczas gdy Citi prognozuje... spadki poniżej 3000 USD. Rynek dzielą różnice w interpretacji zachowań ETF-ów, zakupów banków centralnych i globalnych reform.
Xiaomi to jedyna firma technologiczna, która z powodzeniem zdywersyfikowała działalność, zajmując się produkcją samochodów. Apple próbowało stworzyć samochód przez dekadę i za 10 miliardów dolarów , ale w zeszłym roku się poddało.
Niemiecka produkcja przemysłowa wzrosła o 1,2 proc. w maju w porównaniu z kwietniem, podczas gdy analitycy oczekiwali 0-proc. wzrostu. Najbardziej przyczyniły się do tego przemysł motoryzacyjny i produkcja energii.
Wszystkie kraje świata miały czas do 9 lipca na wypracowanie umów handlowych z USA. Prezydent Trump przesunął ten ten termin na 1 sierpnia.
Zohran Mamdani, wygrywając prawybory demokratów w kampanii o fotel burmistrza, awansował z mało znanego, niszowego działacza do polityka o znaczeniu ogólnokrajowym. Potentaci z Wall Street wyraźnie obawiają się jego ewentualnych rządów.