Marek Wierciszewski

Banki znów z rekordem, a to jeszcze nie koniec. Prognozy sektorowe

Pozytywne perspektywy mają według analityków banki, detaliści odzieżowi i branża mediowo-telekomunikacyjna i biotechnologiczna. Lepiej unikać cięższego przemysłu i energetyki.

Sporna przyszłość hossy. 13 ważnych wykresów dla każdego inwestora

Główny indeks giełdy nowojorskiej pierwszy raz przełamał psychologiczną barierę 5 tys. punktów, ale sygnały są wyjątkowo niejednoznaczne. Przedstawiamy 13 wykresów, które znać powinien każdy inwestor.

Cztery inwestycje na marzec

Obligacje z rynków dojrzałych, akcje firm zbrojeniowych, polska giełda i papiery producentów półprzewodników – to inwestycje, w których potencjał widzą finansiści.

Dolar nie powiedział ostatniego słowa

Potencjał umocnienia złotego może już być na wyczerpaniu, słabnąć powinien też frank, ale za to nieoczekiwanie dobre perspektywy rysują się przed walutą amerykańską. Jak co miesiąc przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości i analiz z rynków walutowych.

Rynki surowców ogarnęła beznadzieja

Po odbiciu z końcówki roku rynki surowcowe wróciły do powolnego osuwania się pod ciężarem odsuwających się obniżek stóp Fedu i dekoniunktury w Europie i Chinach. Oto najważniejsze tendencje na luty.

Raport klimatyczny: Długa kolejka po opłaty za emisje

Złe wieści dla producentów aut elektrycznych, za niskie wydatki na transformację energetyczną i nowi kandydaci do objęcia opłatami za emisje – to najważniejsze klimatyczne tendencje na luty.

Nowy pomysł na inwestycje klimatyczne w ubogich krajach. Czeka je boom?

Pojawił się pomysł, jak wesprzeć kulejące w najuboższych krajach inwestycje klimatyczne, w tym w produkcję energii odnawialnej. Ubezpieczać je będzie nowopowstała brytyjska firma Green Guarantee Company.

Indyjski rynek korzysta na nieszczęściu Chin

Duża część kapitałów wycofywanych przez globalnych inwestorów z Chin trafia na rynek indyjski.

Nowych pozwoleń na eksport LNG z USA nie będzie. Jednak ceny w Europie nie rosną

Zawieszenie wydawania w USA licencji na eksport gazu LNG nie zdołało trwale wywindować cen surowca w Europie. O zmianę decyzji władz walczą amerykańscy producenci błękitnego paliwa.

Największa od 2022 r. wyprzedaż amerykańskich obligacji. Dane były za dobre

Obligacje USA przeceniły się najmocniej od czerwca 2022 r., po tym jak solidne dane z USA jeszcze bardziej oddaliły perspektywę obniżek stóp Fedu.