Marek Wierciszewski

Eurocash dobrze rokuje

Po dobrych wynikach i zapowiedziach inwestorzy ruszyli kupować akcje Eurocashu. Zdaniem analityków spółka może mieć jeszcze potencjał wzrostowy.

Skąd taka siła czeskiej korony

Kurs korony do złotego, który w lutym sięgnął rekordu, znów idzie w górę. Przyczyny tkwią nie tylko w różnicach w działaniach banków centralnych.

Surowce wrócą, gdy miną obawy

Rynkowe zawirowania zachwiały cenami surowców, jednak perspektywy najważniejszych z nich analitycy oceniają pozytywnie. Ropę i miedź powinny wesprzeć deficyty na ich rynkach, a gaz ziemny – przywracanie części operacji w europejskim przemyśle.

CD Projekt najniżej od pół roku. Analityk: Jest jeszcze potencjał spadkowy

Notowania CD Projektu spadły najniżej od pół roku. Zdaniem Piotra Bogusza z biura Erste Securities Polska problemy z grą Project Sirius jeszcze będą im ciążyć.

Trafiła hossa na kamień

W ostatnich miesiącach akcje europejskie pokazały spektakularne wyniki. Kolejna hossa może należeć do nich, jednak najpierw należy im się odpoczynek.

Z zawirowań na tarczy wraca dolar

Ze związanymi z obawami o kondycję banków zawirowaniami rynkowymi z tarczą wyszły waluty z rynków wschodzących, tradycyjne bezpieczne schronienia, a nawet złoty. Zdaniem instytucji finansowych utrzymać powinna się przynajmniej część z tych tendencji.

Ryzykowny zakład. Inwestor obstawia powrót zerowych stóp

56 milionów euro może zarobić trader, który sądzi, że w ciągu roku stopy procentowe Europejskiego Banku Centralnego (EBC) mają szanse wrócić do zera.

Pogromcy najbogatszego Hindusa wybrali nową ofiarę. Straty idą w miliardy

Biuro Hindenburg Research, przez które wielomiliardowe straty poniósł Gautam Adani, tym razem za cel wzięło biznes byłego prezesa Twittera Jacka Dorseya.

Przecena akcji banków. UBS pomagał rosyjskim oligarchom?

Doniesienia w sprawie objęcia UBS amerykańskim dochodzeniem, dotyczącym naruszania nałożonych na Rosję sankcji, przeceniły akcje szwajcarskiego banku.

Zadali potężny cios imperium najbogatszego Hindusa. Mają już nowy cel

Znana z nokautującego uderzenia w najbogatszego Hindusa Gautama Adaniego firma Hindenburg Research twierdzi, że wybrała już kolejną ofiarę.