Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 15.05.2025 08:29 Publikacja: 20.07.2022 05:00
Christine Lagarde, prezes EBC. Fot. hollie adams/bloomberg
Foto: Hollie Adams
Euro zyskiwało we wtorek po południu ponad 1 proc. wobec dolara. Za euro płacono wówczas 1,026 USD, czyli najwięcej od blisko dwóch tygodni. Z umocnienia wspólnej unijnej waluty wobec dolara korzystał polski złoty. O ile we wtorek nad ranem kurs dochodził do 4,74 zł za 1 USD, tyle po południu sięgał 4,63 USD. Inwestorzy reagowali w ten sposób na przecieki mówiące, że EBC gotów jest prowadzić bardziej jastrzębią politykę.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Prezydent USA od dawna opowiadał się za koniecznością doprowadzenia do spadku cen ropy. Analitycy Goldmana Sachsa wskazują, jaki poziom go zadowoli.
Amerykanie chcą mocno współpracować z Saudyjczykami w dziedzinie sztucznej inteligencji. Administracja Trumpa luzuje więc reguły eksportu chipów.
Inflacja w Niemczech spadła do 2,1 proc. w kwietniu, poinformował Federalny Urząd Statystyczny (Destatis), potwierdzając wstępne dane. Największy wpływ na wzrost cen miały produkty energetyczne, żywność i usługi
Amerykański Departament Handlu ogłosił, że wycofuje wprowadzone przez administrację Bidena restrykcje dotyczące eksportu nowoczesnych chipów do większości krajów świata, w tym do Polski.
Analitycy znów podnoszą prognozy dla amerykańskiego wzrostu gospodarczego i dla indeksu S&P 500. Wygląda również na to, że wzrost cen w nadchodzących miesiącach okaże się mniejszy, niż się obawiano. To jednak nie oznacza, że Rezerwa Federalna będzie ciąć stopy.
Inflacja konsumencka w USA wyhamowała w kwietniu do 2,3 proc. z 2,4 proc. w marcu. Była ona niższa, niż oczekiwano.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas