Każdy analityk podaje uzasadnienie swojego wyboru na gruncie analizy technicznej lub fundamentalnej, i wskazuje istotne poziomy cenowe na wykresie. Eksperci wskazują spółki o potencjale wzrostowym i spadkowym (możliwa jest krótka sprzedaż lub zawarcie kontraktu CFD). Poniżej prezentujemy proponowane spółki wraz z wykresami.
Piotr Neidek, analityk techniczny DM mBanku i autor bloga: http://neidek.com/wp/blog/ TYP: Heidelbergcement
Mocne zachowanie się niemieckiego indeksu DAX Xetra pozwala spojrzeć przychylnym okiem na Deutsche Boerse, gdzie na drugiej i trzeciej linii wciąż trwa hossa. Ciekawie prezentują się walory spółki Heidelbergcement, której akcje mają za sobą kilkumiesięczną korektę o pełnej spadkowej strukturze. W ostatnich dniach doszło wybicia linii trendu spadkowego oraz jej testu, który wypadł pomyślnie dla akcjonariuszy i w obecnym układzie należałoby spodziewać się ponowienia aprecjacji. Na uwagę zasługuje obrona dziennej, dodatnio nachylonej dwusetki oraz sygnał BUY by EMA. Ostatni taki układ, jaki widać obecnie na wykresie, miał miejsce w marcu 2016 r. kiedy to papier zbierał się na północ i miał przed sobą kilkunastoprocentową aprecjację. Wsparciem dla byczej koncepcji jest minimum z drugiej dekady czerwca i w przypadku zamknięcia się kursu poniżej 69.90 outlook na spółkę ulegnie zmianie.
Bartosz Sawicki, Kierownik Departamentu Analiz TMS Brokers TYP:
Chevron Hossę na Wall Street napędzają branża technologiczna i sektor finansowy. Analiza siły relatywnej poszczególnych subindeksów do szerokiego rynku sugeruje, że obecni liderzy będą stopniowo tracić impet. Branżą, której siła względna zaczyna wyglądać coraz korzystniej są natomiast spółki paliwowe i wydobywcze. W tym gronie ciekawie rysują się perspektywy Chevron. Kurs przez kilkanaście wykresie tygodniowym uformował podwójny dołek. Ostatnie cofnięcie się notowań na bardzo silne i wielokrotnie respektowane wsparcie tuż poniżej 100 USD za walor należy interpretować w kategoriach ruchu powrotnego. Przed kursem nadal bardzo znaczny kilkunastoprocentowy potencjał wzrostowy a długi cień dolny poprzedniej świecy tygodniowej świadczy o aktywizowaniu się popytu. Potwierdza to również ostre zawrócenie oscylatora stochastycznego wolnego (dane dzienne) od dolnego ograniczenia przedziału wahań wskaźnika.