Reklama

The Independent: Zwolnienia nie do uniknięcia

Połowa brytyjskich firm ankietowanych przez YouGov zapowiedziała, że będzie musiała zwolnić część pracowników trzy miesiące po zakończeniu rządowego programu wsparcia płac. 34 proc. spółek stwierdziło, że ich pracownicy nie dostaną wypowiedzeń.

Publikacja: 19.06.2020 05:11

The Independent: Zwolnienia nie do uniknięcia

Foto: AdobeStock

Zestawienie brytyjskiej firmy sondażowej odbyło się na przełomie maja i czerwca, swoim zasięgiem objęło 503 firmy. Połowa ankietowanych chwali rządową pomoc gospodarce Wielkiej Brytanii, natomiast 38 proc. uważa, że mogłaby być lepsza. Wyniki badania pokazują również, że brytyjscy przedsiębiorcy nie spodziewają się szybkiego powrotu gospodarki na tory sprzed pandemii.

Osiem na dziesięć firm twierdzi, że po roku rynek będzie w gorszej kondycji niż przed wybuchem Covid-19. Takie nastroje mogą być efektem ostatnich publikacji ONS dotyczących kwietniowego spadku PKB na Wyspach o 20,4 proc. GSU

6 zł tygodniowo przez rok !

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu subskrypcji Parkiet.com z The New York Times.

Decyzje zaczynają się od PARKIET.COM.

Kliknij i poznaj ofertę.

Reklama
Gospodarka światowa
Akcje Amazonu znalazły się pod presją
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Gospodarka światowa
Po dobrym roku dobry styczeń eToro
Gospodarka światowa
Stopniowo rośnie skala zagrożenia importem z Chin dla przemysłu. Oto zagrożone branże
Gospodarka światowa
Niedobór RAM może uderzyć w zyski gigantów
Gospodarka światowa
Gospodarka japońska uniknęła recesji
Gospodarka światowa
Gospodarka Japonii uniknęła recesji
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama