Reklama

The New York Times: Północ z restrykcjami

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson nakazał zamknięcie pubów i barów w Liverpoolu. Johnson ogłosił również nowy, trójpoziomowy system wprowadzania ograniczeń.
The New York Times: Północ z restrykcjami

Foto: Bloomberg

Jak podkreślił premier, kraj walczy teraz o to, aby uniknąć powrotu liczby zgonów z wiosny. W tym celu stworzono nowy system ograniczeń, który ma zapobiec i ujednolicić obowiązujące w danych strefach obostrzenia dla obywateli.

Wprowadzenie planu krytykują urzędnicy obsługujący obszary północnej Anglii. Ich zdaniem zostali oni odcięci od obrad rządu, a kolejne restrykcje zagrażają spełnieniu obietnicy wyborczej Johnsona dotyczącej podniesienia standardu życia obywateli z północy do tych z ekonomicznie bardziej rozwiniętego południa. Premier uważa jednak, że nowy system jest jedynym rozwiązaniem zapobiegającym wprowadzenie lockdownu. GSU

Tylko 29zł miesięcznie!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama