Reklama

The New York Times: Tajemnicze przyczyny zwolnienia

Wieloletnia współpracownica Donalda Trumpa zatrudniona do niedawna w Deutsche Banku Rosemary Vrablic została zwolniona w wyniku wewnętrznego śledztwa.

Publikacja: 05.02.2021 05:00

The New York Times: Tajemnicze przyczyny zwolnienia

Foto: Adobestock

Wykazało ono, że zaangażowała się ona w „nieujawnioną działalność" związaną z inwestycjami w nieruchomości w Nowym Jorku. Śledztwo skupiło się wokół sytuacji z 2013 r., kiedy to Vrablic zakupiła od firmy Bergel 715 Associates nieruchomość wartą 1,5 mln dolarów. Według zeznań podatkowych udziały we wspomnianej firmie posiadał Jared Kushner, zięć Donalda Trumpa oraz doradca w Białym Domu. W momencie zakupu mieszkań przez Vrablic oraz jej kolegów Trump pożyczył od oddziału Deutsche Banku zarządzanego przez Vrablic ponad 200 mln dolarów. Z dokumentów dotyczących zwolnienia Vrablic wynika również, że była współpracowniczka Donalda Trumpa utworzyła „niezatwierdzony zewnętrzny podmiot do utrzymywania inwestycji". GSU

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Gospodarka światowa
Jak rząd USA przejmuje udziały w strategicznych spółkach
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Gospodarka światowa
Giganty technologiczne nadal mają bardzo dużo gotówki
Gospodarka światowa
Wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA najmniej od ponad trzech lat
Gospodarka światowa
Nie ma bańki AI – twierdzą wielkie firmy z Wall Street
Materiał Promocyjny
Mokotów z wyższej półki. Butikowe projekty mieszkaniowe SGI
Gospodarka światowa
Szokujące prognozy Saxo Banku: Polska zatrzymuje się na 72 godziny
Gospodarka światowa
Indeks giełdy w Seulu wystrzelił jak rakieta
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama