Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Ari Emanuel
Firma wspierana przez biznesmena Ariego Emanuela pierwsze próby wejścia na tamtejszy parkiet podjęła w 2019 r., jednak wtedy popyt inwestorów nie był zbyt duży i plany IPO, podczas którego chciano sprzedać akcje o wartości 400 mln dolarów, porzucono. Tym razem spółka ma nadzieje, że IPO odniesie sukces, podobnie jak miało to miejsce w przypadku m.in. Airbnb.
Oprócz organizatora walk UFC firma posiada w swoim portfelu agencję poszukiwania talentów WME oraz zarządza karierami gwiazd kina i sportu, m.in. aktora Dwayna Johnsona, Marka Wahlberga czy tenisistek Sereny Williams i Marii Szarapowej.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Eskalacja konfliktu na Bliskim Wschodzie najbardziej uderzyła w rynek ropy naftowej. Ceny tego surowca poszybowały, ale reakcja inwestorów na giełdach akcji była dość umiarkowana. Jednak indeks strachu VIX zyskał ponad 15 proc. Co przyniesie nowy tydzień?
Całą noc trwała wymiana ognia na Bliskim Wschodzie. W Izraelu słychać było syreny – Iran wystrzelił bowiem kolejne drony. Izraelska armia poinformowała zaś, że sama także kontynuuje uderzenia.
W piątek wieczorem w Izraelu zawyły syreny alarmowe. W Tel Awiwie i w Jerozolimie słychać eksplozje.
Niedawna potężna awaria iberyjskiego systemu energetycznego dała do ręki silne argumenty tym, którzy sceptycznie zapatrują się na dążenia do neutralności klimatycznej.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji potępiło nocne ataki powietrzne Izraela na Iran jako „niesprowokowane” i „niedopuszczalne” i wezwało obie strony do powściągliwości w celu zapobieżenia dalszej eskalacji napięć na Bliskim Wschodzie.
Szef MSZ Iranu Seyed Abbas Aragczi skierował do ONZ list, którego treść upublicznił w serwisie Telegram. Jak czytamy jest to list „dotyczący agresji militarnej reżimu syjonistycznego przeciwko Iranowi”