Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
Spekulowano, że jednym ze skutków brexitu może być znaczące zmniejszenie atrakcyjności brytyjskich spółek. Fakty są jednak takie, że w I półroczu fundusze private equity ogłosiły 124 transakcje przejęcia lub zakupu udziałów w brytyjskich firmach. Łączna wartość transakcji wynosi 41,5 mld funtów, czyli najwięcej od 2005 r., kiedy rozpoczęto zbieranie danych. Najnowszym celem funduszy jest Morrisons, czwarta pod względem wielkości sieć supermarketów na Wyspach. Ofertę zakupu o wartości 6,3 mld funtów wystosował już fundusz private equity należący do japońskiego SoftBanku. Kontrofertę zamierza przedstawić amerykański fundusz Apollo Global Management. Jeśli dojdzie do transakcji, fundusze PE będą w sumie zaangażowane w brytyjskie firmy, które zatrudniają łącznie 1 mln osób.DOS
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
Adminstracja Trumpa postawiła na większe interwencje rządowe w prywatne biznesy. Było to spowodowane koniecznośc...
- Pracujemy nad tym, jak możemy pomóc inwestorom: uprościć wszystko, uczynić inwestowanie bardziej adekwatnym, b...
Liczba Amerykanów składających nowe wnioski o zasiłek dla bezrobotnych spadła w zeszłym tygodniu do najniższego...
BlackRock i Bank of America twierdzą, że boom na sztuczną inteligencję nie jest jedynie spekulacyjną manią Nie j...
Saxo Bank przedstawił swój zestaw corocznych Szokujących Prognoz. Jedna z nich dotyczy Polski i przewiduje, że g...
Południowokoreański parkiet będzie mógł uznać ten rok za bardzo udany. Mocno on skorzystał na globalnym boomie z...