Reklama

The Guardian: Szlaban dla paliw

Brytyjska partia Liberalnych Demokratów proponuje wprowadzenie zakazu wprowadzania na londyńską giełdę spółek specjalizujących się w wydobyciu paliw kopalnych.
The Guardian: Szlaban dla paliw

Foto: Adobestock

Taki krok miałby pomóc Wielkiej Brytanii stać się liderem w walce z kryzysem klimatycznym. Plan partii zakłada również, że spółki te nie będą mogły emitować obligacji w celu finansowania m.in. poszukiwań ropy, węgla lub gazu. Oprócz tego spółki z tej branży już notowane w Londynie miałyby dwa lata na przedstawienie spójnej strategii osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2045 r. W innym wypadku miałyby zostać usunięte z giełdy. Plan demokratów zakłada również, że do 2035 r. fundusze emerytalne musiałyby zrezygnować z inwestycji w spółki z branży paliw kopalnych, a do 2045 r. z giełdy zniknęłyby wszelkie firmy specjalizujące się we wspomnianej działalności. GSU

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama