Reklama

Dymisje w Fedzie

Robert Kaplan, szef oddziału Rezerwy Federalnej w Dallas, ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska z dniem 8 października. Swoją rezygnację ogłosił również Eric Rosengren, szef oddziału Fedu w Bostonie. Obaj obracali dużymi pakietami akcji, co wywołało duże kontrowersje i przyczyniło się do ich dymisji.

Publikacja: 29.09.2021 05:04

Robert Kaplan, szef oddziału Rezerwy Federalnej w Dallas

Robert Kaplan, szef oddziału Rezerwy Federalnej w Dallas

Foto: Bloomberg

Rosengren motywuje swoją rezygnację ze stanowiska „kwestiami zdrowotnymi". Kaplan jednak w swoim oświadczeniu powiązał złożenie dymisji z kontrowersjami dotyczącymi jego aktywności na rynku akcji. „Rezerwa Federalna zbliża się do punktu krytycznego w naszym ożywieniu gospodarczym i rozważa przyszłą ścieżkę polityki pieniężnej. Niestety, niedawne kontrowersje dotyczące mojego oświadczenia majątkowego odwracają uwagę od kluczowej pracy Fedu" – napisał Kaplan. Oświadczył on, że „kierował się wytycznymi etycznymi Fedu".

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Gospodarka światowa
Jak rząd USA przejmuje udziały w strategicznych spółkach
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Gospodarka światowa
Giganty technologiczne nadal mają bardzo dużo gotówki
Gospodarka światowa
Wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA najmniej od ponad trzech lat
Gospodarka światowa
Nie ma bańki AI – twierdzą wielkie firmy z Wall Street
Materiał Promocyjny
Mokotów z wyższej półki. Butikowe projekty mieszkaniowe SGI
Gospodarka światowa
Szokujące prognozy Saxo Banku: Polska zatrzymuje się na 72 godziny
Gospodarka światowa
Indeks giełdy w Seulu wystrzelił jak rakieta
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama