The Guardian: Potrzeba planu

W Wielkiej Brytanii kotły gazowe odpowiadają za dwa razy większą emisję dwutlenku węgla niż wszystkie tamtejsze elektrownie gazowe – wynika z analizy organizacji walczącej ze zmianami klimatu Possible.

Publikacja: 30.09.2021 05:09

The Guardian: Potrzeba planu

Foto: Adobestock

Oprócz tego, wspomniane kotły produkują osiem razy więcej dwutlenku azotu niż wszystkie elektrownie gazowe razem wzięte. Właśnie zanieczyszczenie powietrza przez NO2 jest szkodliwe dla zdrowia i jest odpowiedzialne za dziesiątki tysięcy zgonów rocznie w Wielkiej Brytanii.

Jak wskazują w swojej pracy eksperci, aby osiągnąć na Wyspach neutralność klimatyczną do 2050 r., państwo musi wprowadzić maksymalnie do 2025 r. zakaz instalowania kotłów gazowych. Zastąpić je mają elektryczne pompy ciepła, jednak na razie ich koszty odstraszają większość społeczeństwa. Rząd ma przedstawić swoją strategię walki z problemem przed szczytem COP26 w Glasgow. GSU

Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Gospodarka światowa
Amerykański PKB spadł w pierwszym kwartale
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka światowa
Volkswagen odnotował 37-proc. spadek zysku w pierwszym kwartale
Gospodarka światowa
PKB strefy euro wzrósł o 0,4 proc.
Gospodarka światowa
Chiny zniosły cło na amerykański surowiec. Ale nie chcą się przyznać
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Gospodarka światowa
Globalny szef international w Citi: na świecie będzie coraz mniej wolnego handlu
Gospodarka światowa
Czy DOGE rzeczywiście „ciął piłą łańcuchową” wydatki budżetowe?