Reklama

USA. Debiuty wciąż na fali

W styczniu na głównych giełdach amerykańskich pojawiło się ponad 20 spółek. Kolejnych osiem ma już zaplanowane debiuty do końca miesiąca. Największy jak dotąd w 2022 r. debiut na Nasdaq był zasługą funduszu private equity TPG. Spółka została wyceniona na 9 mld USD i zebrała z oferty 1 mld USD.

Publikacja: 19.01.2022 05:00

USA. Debiuty wciąż na fali

Foto: AFP

Rok 2021 na rynkach USA należał do rekordowych pod względem liczby debiutów i wartości ofert akcji. Na amerykańskich giełdach zadebiutowały wtedy 1082 firmy, pozyskując 260 mld USD, podczas gdy w 2020 r. liczba IPO wyniosła 555, a debiutanci zebrali 168 mld USD (dla porównania, na na giełdach europejskich było to nieco ponad 20 miliardów euro). Ostatnio zbliżona liczba debiutów była notowana dwie dekady temu w latach 1999 (486) i 2000 (429).

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Gospodarka światowa
Jak rząd USA przejmuje udziały w strategicznych spółkach
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Gospodarka światowa
Giganty technologiczne nadal mają bardzo dużo gotówki
Gospodarka światowa
Wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA najmniej od ponad trzech lat
Gospodarka światowa
Nie ma bańki AI – twierdzą wielkie firmy z Wall Street
Materiał Promocyjny
Mokotów z wyższej półki. Butikowe projekty mieszkaniowe SGI
Gospodarka światowa
Szokujące prognozy Saxo Banku: Polska zatrzymuje się na 72 godziny
Gospodarka światowa
Indeks giełdy w Seulu wystrzelił jak rakieta
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama