Konrad Dziadkowiak

Polskie firmy czekają na Polaków studiujących za granicą

Staż w polskiej korporacji, instytucji publicznej lub startupie, warsztaty z praktykami, mentoring, Letnia Szkoła, a od tego roku również Klub Absolwentów. To wszystko czeka na polskich studentów z zagranicy w programie Go4Poland – Wybierz Polskę!, którego organizatorem i operatorem jest Fundacja Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a patronem medialnym „Parkiet”.

TMR liczy na odbudowanie rynku

Pracujemy nad nową kolejką linową w Jasnej i przygotowujemy dużą inwestycję łączącą ośrodki narciarskie w Szpindlerowym Młynie. Pozostałe inwestycje mają na celu zwiększenie przepustowości czy poprawę jakości oferty – mówi „Parkietowi" Igor Rattaj, prezes Tatry Mountain Resorts.

Kobiety na rynku finansowym niejednokrotnie radzą sobie lepiej niż mężczyźni

Niebawem poinformujemy o dużym projekcie edukacyjnym, nad którym intensywnie pracujemy wspólnie w silnym partnerem, zapewniającym możliwość dotarcia do szerokiego grona kobiet – mówi Ewa Kumorek-Fedor, założycielka i prezeska Klubu Inwestorek Indywidualnych.

Krka z najwyższą sprzedażą w swojej historii

Spółka nie jest zadłużona, z nawiązką spełnia wymogi kapitałowe. Może sfinansować potrzeby w zakresie kapitału obrotowego, pokryć nakłady inwestycyjne, a nawet zainwestować w potencjalne projekty akwizycyjne.

Enel-Med pomaga. Bezpłatne wizyty dla uchodźców

Enel-Med zaoferował uciekającym przed wojną bezpłatne konsultacje lekarskie podstawowej opieki zdrowotnej u internisty i pediatry w swoich oddziałach w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Wesprze też szpitale polowe w Ukrainie.

Brak dostaw, zawieszona produkcja czy sprzedaż. Tak wojna wpływa na spółki z GPW

Wiele z polskich firm notowanych na GPW prowadzi swoją działalność na Ukrainie i w Rosji. Trwająca od 7 dni wojna wywołana przez Putina sprawiła, że są one zmuszone do zawieszania dostaw, przerwania produkcji w zakładach czy zatrzymania sprzedaży w swoich sklepach stacjonarnych.

Wojenne problemy firm

Spółki giełdowe zawieszają biznesy

Ulma spodziewa się spadku przychodów i zysków w związku z inwazją Rosji na Ukrainę

Firma będąca jednym z czołowych producentów systemów deskowań, podparć i rusztowań podała, że „obecna sytuacja z cała pewnością wpłynie negatywnie na zdolność Ukrainy do kontynuowania ścieżki rozwoju, a tym samym na wyniki finansowe osiągane przez spółkę zależną i grupę kapitałową w kolejnych okresach”.

Orzeł rozwija skrzydła

Orzeł odbudował kapitały własne i w tym roku zainwestuje do kilkunastu milionów w nową linię technologiczną. Zwiększy moce produkcyjne o 100 proc.

Za co inwestorzy preferują CEZ?

Notowania czeskiego koncernu energetycznego są w trendzie wzrostowym. Tego nie można powiedzieć o kursach polskich spółek z sektora. Co jest przyczyną sukcesu CEZ?