Reklama

Czerwcowy rekord ofert pracy

– Boom na rynku nieruchomości, otwarcie restauracji oraz sezon wakacyjny sprawiły, że zaczyna brakować pracowników w wielu gałęziach gospodarki. Możemy śmiało powiedzieć, że rynek pracodawcy się skończył i wrócił rynek, na którym to pracownik będzie dyktował warunki zatrudnienia – twierdzi Piotr Płusa, ekspert rynku pracy i menedżer w agencji zatrudnienia Adecco Group.
Czerwcowy rekord ofert pracy

Foto: Adobestock

Według jej danych w czerwcu tego roku w polskim internecie rekruterzy i pracodawcy opublikowali prawie 323,3 tys. ofert pracy. To najwięcej od początku pandemii i aż o 28 proc. więcej niż w czerwcu 2020 r., choć wtedy zniesienie lockdownu wywołało już wyraźne odbicie na rynku pracy. Tegoroczny czerwcowy wynik nie tylko był rekordowy w czasie pandemii, ale nawet lepszy niż przed nią – kandydaci do pracy mieli teraz do wyboru o ok. 10 proc. więcej ofert niż w czerwcu 2019 r.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

Tylko 29zł miesięcznie!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama