Na GPW stabilizacja w środę po południu, niedługo możliwa korekta

Główne indeksy Giełdy Papierów Wartościowych stabilizują się w środę po południu w pobliżu poziomów zamknięć z poprzedniego dnia. Analitycy oceniają, że inwestorzy czekają na sygnał do rozpoczęcia ruchu, który skoryguje ostatnie wzrosty.

Publikacja: 15.04.2009 15:25

"Ostatnie sesje przebiegają, tak jak dziś, według tego samego scenariusza. Mamy silniejszy ruch na początku, potem stabilizację i czekanie na sygnał, który wyznaczy dalszy kierunek" - powiedział makler DM BZ WBK Tomasz Leśniewski. Ocenił, że w najbliższych dniach bardzo prawdopodobny jest scenariusz, w którym warszawskie indeksy czeka korekta.

"Nie powinna być ona jednak gwałtowna, zdziwiłbym się, gdy WIG20 stracił w jej trakcie więcej niż 100 pkt" - powiedział Leśniewski. Podkreślił, że w trakcie dzisiejszej sesji nie wyróżnia się zdecydowanie żadna z ważniejszych spółek.

"Wyjątkiem może być Bioton" - ocenił makler. Kurs Biotonu rósł ok. godz. 13:30 o 6,90%, co może być efektem umowy o współpracy, jaką spółka podpisała z Polpharmą.

Leśniewski ocenił, że inwestorzy mogą już oczekiwać na sezon wyników kwartalnych spółek. Ocenił, że nadchodzący sezon raportów może być wyjątkowo ważny.

"Przekonamy się, jak firmy radzą sobie z kryzysem i pozyskiwaniem kontraktów. Wyniki za IV kwartał mogły być jeszcze budowane w oparciu o starsze umowy" - powiedział Leśniewski.

Po godzinie 13:30 indeks WIG20 spadał o 0,63% do 1 759,21 pkt, a WIG o 0,19% do 28 016,14 pkt. Obroty na rynku akcji kształtowały się na poziomie 880 mln zł.

Giełda
Przed majówkowa wyprzedaż na polskich indeksach
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Giełda
Podaż atakuje na finałowej sesji kwietnia
Giełda
Środa na GPW: Odwrót od banków, CCC "w promocji", XTB z nowym rekordem
Giełda
Przedmajówkowe schłodzenie nastrojów na GPW
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Giełda
Wyprzedaż na GPW przed majówką znacząco przyspieszyła
Giełda
Po rekordach, czas na realizację zysków na GPW. Grupie spadkowej przewodzi CCC