Wśród największych spółek wyróżniają się spółki paliwowe. Zwyżka cen ropy na światowych giełdach przekłada się na wzrost notowań Lotosu oraz PKN Orlen o odpowiednio 1,4% oraz 1,5%. W tyle nie pozostaje KGHM. Zwyżka cen miedzi w okolice 6900 USD za tonę pomogła walorom miedziowej spółki zyskać 2,0%.
Dobrze radzą sobie największe banki. Prym w sektorze bankowym wiodą BZWBK oraz BRE Bank, które zyskują odpowiednio 2,3% oraz 1,6%. Nieźle wypada Pekao. Decyzja o dymisji prezesa Bieleckiego nie wpłynęła znacząco na zachowanie akcji Pekao. Inwestorzy ocenili, że nie będzie ona miała wpływu na perspektywy banku. Walory Pekao zyskują 0,4%. Wśród banków w tyle pozostają Getin oraz PKO BP.
Inwestorzy dobrze zareagowali na decyzję władz TP SA o rozpoczęciu sprzedaży ubezpieczeń. Spółka tym samym postanowiła efektywniej wykorzystywać swoja potężną bazę klientów. TP SA opublikowała słabe wyniki za trzeci kwartał, co było efektem niekorzystnych tendencji na rynku telekomunikacyjnym. Spółka szuka więc nowych rozwiązań by zdywersyfikować prowadzoną przez siebie działalność. W efekcie kurs telekomu rośnie o blisko 1,6%.
Na szerokim rynku wyróżniają się walory Energomontażu Północ. Jest to efekt podania przez Polimex informacji dotyczącej parytetu wymiany w procesie połączenia z Polimexem-Mostostalem. Akcjonariusze Energomontażu-Północ za jedną akcję maja otrzymać 3,62 akcje emisji połączeniowej. Polimex poinformował, ze podstawą ustalenia parytetu wymiany była wycena rynkowa oparta na metodzie zdyskontowanych przepływów pieniężnych (DCF). Polimex-Mostostal chce się skonsolidować z siedmioma innymi spółkami ze swojej branży w tym z dwoma giełdowymi: Energomontażem-Północ oraz Naftobudową.
Zgodnie z planami władz Polimexu cały proces połączenia powinien zostać zakończony w drugim kwartale przyszłego roku. Informacja o korzystnym dla akcjonariuszy Energomontażu-Północ przełożyła się na zwyżkę walorów tej spółki o 14,8% przy obrocie 0,7 mln zł. Z kolei reakcja kursu Polimexu jest niewielka. Zwyżkuje on o 0,2%.