Później był już coraz wyżej. Mimo tej zwyżki cen, nie doszło do pokonania ważnego poziomu oporu, a tym samym nie pojawił się sygnał możliwego zakończenia spadków i powrotu do trendu wzrostowego. Skoro takiego sygnału nie było, to znaczy, że należy cały czas zakładać, że rynek jest w fazie korekty spadkowej, a takie założenie każe być gotowym na spadek pod poziom minimum ze środy. Ewentualne wyjście WIG20 nad poziom 2600 pkt może być odczytane jako powrót na rynek kupujących.
Sezon publikacji wyników finansowych w USA jest już w pełnym rozkwicie. Kolejne dni przynoszą nowe wiadomości. Niemal każdy dzień tygodnia będzie się charakteryzował kilkoma ważnymi raportami okresowymi. Niemal, gdyż akurat pierwszego dnia nic się w tym obszarze nie wydarzy, gdyż rynek amerykański będzie świętował pamięć Martina Luthera Kinga. Jednak już od wtorku raporty będą się pojawiać taśmowo. Wtorek to dzień publikacji wyników AMD, DuPonta, Google, IBM, J&J. W środę przyjdzie czas na wyniki m.in. Apple, Motoroli, McDonald's i United Technologies. Tego dnia poznamy również raport rodzimego PKN Orlen, choć już w ostatni piątek spółka opublikowała najważniejsze wielkości raportu. Na czwartek zaplanowana jest publikacja wyników 3M, AT&T, Lockheed Martin i Microsoft. W piątek osiągnięciami pochwalą się Honeywell i P&G.
Sfera makroekonomii także nie pozwoli o sobie zapomnieć, choć w tym tygodniu nie będzie zbyt dużo poważnych danych. We wtorek poznamy niemiecki wskaźnik oczekiwań ZEW. To będzie także dzień publikacji wartości wskaźników koniunktury gospodarczej w Polsce oraz informacji o sprzedaży domów na amerykańskim rynku wtórnym. Środa przyniesie wiadomości z brytyjskiego rynku pracy oraz dotyczące dynamiki cen amerykańskich nieruchomości (w ujęciu FHFA). W czwartek zostaniemy zasypani wstępnymi wartościami styczniowych wskaźników PMI dla największych gospodarek świata. Przed południem poznamy również dynamikę polskiej sprzedaży detalicznej oraz stopę bezrobocia. W godzinach popołudniowych zapoznamy się z protokołem z ostatniego posiedzenia RPP, a zza oceanu nadejdą dane o liczbie nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych oraz wartości indeksu wskaźników wyprzedzających. Na koniec tygodnia w planie mamy wskaźnik Ifo w Niemczech, dynamikę brytyjskiego PKB w IV kw. oraz zmiany sprzedaży domów na amerykańskim rynku pierwotnym.