Na zamknięciu flagowy indeks rósł o 2 proc., do 2384 pkt. Świetne nastroje panowały także w drugim szeregu – portfel mWIG40 (+0,9 proc.) zyskał na wartości po raz pierwszy od sześciu dni. Najgorzej w tym zestawieniu wypadł sWIG80, który na finiszu środowej sesji również zyskiwał, ale tylko symbolicznie (+0,1 proc.).
W gronie dużych spółek najwięcej powodów do zadowolenia mają akcjonariusze KGHM. Akcje lubińskiego giganta drożały w ślad za umocnieniem notowań miedzi. Kolejny dzień zyskiwały także notowania PZU. Świetnie radziły sobie firmy energetyczne: PGE, Tauron i Energa. Solidnie wyglądał także sektor bankowy, który przez ostatnie trzy tygodnie dyskontował ryzyko przewalutowania kredytów frankowych po kursie zaciągnięcia oraz wprowadzenia podatku bankowego. Wyraźnie drożały akcje gigantów PKO BP i Pekao, symbolicznie rósł BZ WBK, traciły zaś mBank i Alior.
Kolejny dzień z rzędu inwestorzy pozbywali się walorów Bogdanki. Impulsem była seria niepokojących informacji. Zarząd zmienił rekomendację dotyczącą podziału zysku za 2014 r. Pierwotnie proponował, aby 102 mln zł trafiło na dywidendę, pieniądze pójdą jednak na kapitał rezerwowy. Poza tym spółka ścięła założenia sprzedaży na 2015 r. i po raz kolejny ograniczyła tegoroczny CAPEX.
W mWIG40, po ujawnieniu planów nowego akcjonariusza, soczystą zielenią świeciły notowania TVN. Scripps Networks Interactive planuje bowiem skupić wszystkie akcje emitenta i wycofać go z giełdy. W portfelu średniaków drożały także banki: Getin Noble, Millennium oraz Handlowy.
W środowym kalendarzu makroekonomicznym oprócz porannych danych o produkcji przemysłowej we Francji i Wielkiej Brytanii właściwie nie działo się nic ciekawego. Ton wydarzeniom w dalszym ciągu nadają negocjacje na linii Grecja–wierzyciele.