Na zamknięciu sesji indeks grupujący największe spółki stracił 0,59 proc. Szeroki WIG zniżkował o 0,3 proc. Znacznie lepiej radziły sobie indeksy grupujące małe i średnie spółki. mWIG40 zyskał 0,38 proc., natomiast indeks „maluchów" znalazł się 0,1 proc. nad kreską. Inwestorzy narzekający na małą płynność na GPW w piątek nie mieli powodów do radości. Obroty dla całego rynku wyniosły 620 mln zł, z czego 455 mln to zasługa blue chips. Piątkowe zachowanie inwestorów świadczy o tym, że ostatnie informację związane ze sprawą Grecją zostały już zdyskontowane przez rynki. W momencie zamknięcia sesji na GPW niemiecki DAX tracił 0,4 proc, natomiast francuski CAC40 zniżkował o symboliczne 0,05 proc. Najgorzej radził sobie rosyjski RTS, który tracił prawie 1 proc.
W gronie największych warszawskich spółek tylko 7 z nich zwiększyło swoją kapitalizację. Najwięcej zyskały papiery PGNIG (+1,08 proc.) i Synthosu (+1,06 proc.). Najwięcej stracili akcjonariusze KGHM (-2,5 proc.) i Orange Polska (-1,5 proc.)
Liderem zwyżek na szerokim rynku był Cube.ITG. Kapitalizacja spółki zwiększyła się w ciągu jednej sesji o ponad 19 proc. Powody do zadowolenia maja również akcjonariusze PBG, których akcje podrożały o 18,4 proc. Na drugim biegunie znalazły się papiery Famuru oraz LC Corp, których kapitalizacje spadały odpowiednio o 4,8 i 4,3 proc. Warto zauważyć, że notowania 17 emitentów znalazły się na rocznych maksimach w śród nich był m.in. Bioton, Bytom, Duon, AmRest, Kruk. Na rocznym minimum znalazły się z kolej notowania 9 emitentów. Wśród nich są m.in. Alchemii, Izolacji, Drozapolu.
Pozytywne wyniki płynące z polskiej gospodarki nie przełożyły się na nastroje inwestorów. Produkcja przemysłowa w czerwcu wzrosła w Polsce o 7,6 proc. rok do roku (wzrost o 6,6 proc.- prognozy ekonomistów). Sprzedaż detaliczna w ujęciu rocznym wzrosła w czerwcu o 3,8 proc. Konsensus rynkowy zakładał wzrost o 3,2 proc.
Dane dotyczące inflacji zza oceanu nie zaskoczył. Inflacja CPI w USA w czerwcu wyniosła 0,3 proc. w ujęciu miesięcznym i 0,1 proc. w ujęciu rocznym. Odczyty te były zgodne z oczekiwaniami ekonomistów. Inflacja CPI w Kanadzie wyniosła w czerwcu 1 proc.