Jeśli giełda jest sercem rynku kapitałowego, inwestorzy indywidualni jego solą, to konferencję WallStreet organizowaną przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych śmiało można nazwać wielkim świętem, które w kalendarzach rynkowych powinno być zaznaczone na czerwono. Jej 27. edycja rusza w Karpaczu w piątek i potrwa do niedzieli. Głównym partnerem medialnym jest „Parkiet”.

„Parkiet” we współpracy z SII przygotował dla uczestników konferencji WallStreet specjalną, atrakcyjną ofertę subskrypcyjną – na dostęp do wszystkich treści na stronie parkiet.com. Oferta ważna jest tylko w dniach konferencji. SII wyśle do wszystkich uczestników szczegóły tej propozycji.

Hasło WallStreet od wielu lat budzi ekscytację, ale także mobilizację wśród inwestorów indywidualnych. Chociaż czasami są oni niedoceniani i spychani na margines, to konferencja organizowana przez SII co roku potwierdza, że duch inwestycyjny w narodzie nie ginie. Liczba uczestników, liczona w tysiącach, jest tego najlepszym potwierdzeniem.

Siłą WallStreet są jednak nie tylko jej uczestnicy, ale także bogaty program, który obejmuje również tematy niekoniecznie związane bezpośrednio z rynkiem akcji. – Siłą tej imprezy jest intensywny program. Na scenie będzie ponad stu prelegentów, przyjedzie też blisko setka emitentów i instytucji finansowych. Program można więc uszyć na miarę, zarówno dla gości, którzy chcą się skupić na analizie technicznej, jak i dla tych, którzy są otwarci na dywersyfikację geograficzną czy inwestowanie pasywne – mówił ostatnio w Parkiet TV Jarosław Dominiak, prezes SII.

A w pierwszym dniu konferencji, podczas gali wieczornej, wystąpi Patrycja Markowska.