CEE Fintech Leaders Forum: Burzliwa przyszłość finansów

Program CEE Fintech Leaders Forum odbył się już po raz piąty. Wśród gości znalazły się osoby z Niemiec, Estonii, Ukrainy, Rosji, Czech, a także mentorzy i eksperci, przedstawiciele banków i korporacji finansowych.

Publikacja: 15.01.2020 05:00

Przedstawicielki branży fintech mówiły o reprezentacji kobiet w branży, ich dalszej aktywizacji i co

Przedstawicielki branży fintech mówiły o reprezentacji kobiet w branży, ich dalszej aktywizacji i coraz większej widoczności w biznesie.

Foto: materiały prasowe

Podczas finału zaproszeni goście rozmawiali o przyszłości finansów. W pierwszej debacie, skupionej na etyce w biznesie w obliczu stale rozwijającej się technologii, udział wzięli Marcin Petrykowski z S&P Global Ratings, Brunon Bartkiewicz, prezes ING Polska, Przemysław Gdański, prezes BNP Paribas Bank Polska, Maciej Nowotny, członek Rady Fundacji Lesława Pagi, Daniel Daszkiewicz, dyrektor ds. innowacji Alior Banku, i Olga Grygier-Siddons, mentorka i doradczyni biznesowa.

Uczestnicy dyskutowali na temat tego, jak bardzo zmienił się biznes w ciągu ostatnich lat.

– Etyka musi być brana pod uwagę. Wszyscy się zgadzamy, że następują obecnie zmiany na lepsze. Maleje liczba ludzi w skrajnym ubóstwie, zwiększa się dostęp do pitnej wody i żywności. Ale ludzie nie są zadowoleni. Tylko 20 proc. jest usatysfakcjonowanych działającym obecnie systemem – podkreśliła Grygier-Siddons.

– Dziesięć lat temu najważniejszy był przychód, teraz najważniejsze jest podtrzymywanie relacji z konsumentami. Trzeba mieć z nimi dobry kontakt, bo inaczej nie będziesz miał prosperującego biznesu – zauważył Bartkiewicz.

Druga debata dotyczyła udziału kobiet w sektorze fintech. Udział wzięły: Anna Maj, odpowiedzialna za fintech w PWC, Dorota Zimnoch, globalna dyrektor ds. strategii cyfrowych w Volvo Financial Services, Katarzyna Piasecki, prezes ENNBOW, Kamila Wincenciak, dyrektor ds. partnerstw fintechowych z Alior Bank, i Karolina Marzantowicz, przedsiębiorczyni.

Uczestniczki były zgodne, że o ile w biznesie dalej widoczne są dysproporcje w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn, zwłaszcza na szczeblu menedżerskim, o tyle w środowisku startupowym są one znacznie mniejsze.

– Obecnie istnieje wiele programów i projektów, które obniżają barierę wejścia przy zakładaniu własnego biznesu oraz tworzeniu własnych startupów, co z kolei może się przełożyć na ich coraz większą widoczność – podkreśliła Marzantowicz.

Organizatorem CEE Fintech Leaders Forum jest Fundacja im. Lesława A. Pagi, która od 16 lat organizuje programy edukacyjno-mentoringowe dla studentów i absolwentów uczelni.

Patronem medialnym wydarzenia była Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet". gbc

Finanse
Prezes GPW: Naszą wspólną ambicją powinno być podwojenie wielkości rynku
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Finanse
MF sprzedało na przetargu obligacje za 8,3 mld zł, popyt sięgnął 10,2 mld zł
Finanse
Obniżki stóp nie cieszą wszystkich kredytobiorców
Finanse
Piątek na GPW: Dino z rekordem, wyzwania JSW, Będzin szaleje, Alior rozczarowuje
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Finanse
Historyczny dzień na GPW. WIG w końcu przebił 100 tys. pkt
Finanse
Minister finansów: Giełda odzyskuje świetność. Szef KNF: Przełom dla GPW