Reklama

Nowe odsłony węglowych sporów z wykonawcami

Wracają koszmary polskiej energetyki, a więc spory z wykonawcami dotyczące bloków węglowych.
Nowe odsłony węglowych sporów z wykonawcami

Foto: pgegiek.pl

Mimo że najnowszy blok elektrowni na węgiel brunatny w Turowie należący do Polskiej Grupy Energetycznej działa już od blisko czterech lat, to spółka z grupy PGE złożyła pozew, w którym domaga się od wykonawców, czyli Budimexu, Mitsubishi Power Europe i Tecnicas Reunidas, ponad 1 mld zł. Twierdzi, że to kwota za wady konstrukcyjne bloku nr 7 w Elektrowni Turów. Budimex podkreśla, że wszyscy członkowie konsorcjum uważają roszczenia PGE GiEK za bezzasadne. Przypomina też, że mimo pozwu nadal trwa postępowanie mediacyjne, w którym udział biorą przedstawiciele Prokuratorii Generalnej. W ramach mediacji wykonawcy złożyli pozwy i roszczenia przeciwko PGE, opiewające na 627 mln zł i 17 mln euro.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama