Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Publikacja: 02.07.2023 21:00

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Cognor wraca do średniej i próbuje zakończyć korektę spadkową

W minionym tygodniu cena akcji producenta wyrobów hutniczych zakręciła w górę i przy podwyższonych obrotach podeszła pod średnią z 50 sesji (obecnie 8 zł). W górę z niskich poziomów zakręciły też oscylatory MACD i RSI, więc widać próbę cyklicznego, wzrostowego odreagowania. W szerszym ujęciu czasowym możemy mówić o próbie wyjścia z korekty głównego trendu wzrostowego. Spółce pomagała ostatnio informacja, że prezes zarządu kupił 115 tys. akcji po cenie 9,52 zł, a więc wyraźnie powyżej rynkowej. Przebicie 8 zł zwiększy szanse ruchu do szczytu hossy 9,84 zł. W strefie 6,5–5,8 zł są najbliższe wsparcia.

Czytaj więcej

Co przyniesie lipiec na rynkach?

Cloud Technologies broni wsparcia i zawraca w kierunku szczytu

W minionym tygodniu kurs akcji technologicznej spółki niemal w punkt odbił się od ruchomego wsparcia – średniej z 50 sesji. Odbicie nastąpiło przy cenie 74 zł, a w piątek kurs oscylował przy 82 zł. Kurs akcji próbuje zakończyć korektę spadkową. Cykliczny zwrot widać także na oscylatorach MACD i RSI. Poza tym notowaniom pomagała informacja, że szacunkowa miesięczna dynamika sprzedaży danych do kluczowych klientów za kwiecień wyniosła +52 proc. r./r. Potencjalny cel zwyżki to przebicie szczytu hossy przy 90 zł. Wspomniana średnia pozostaje wsparciem.

ML System wyznacza nowy szczyt trendu wzrostowego

Od października 2022 r. kurs akcji energetycznej spółki porusza się w kanale wzrostowym. Od kwietnia cena utrzymuje się powyżej średnich z 50 i 200 sesji, a ta szybsza stanowi silne wsparcie. W minionym tygodniu cena zawróciła w górę nad jej linią i przy podwyższonym obrocie podeszła pod górną granicę kanału. Kurs wyznaczył jednocześnie nowy szczyt trendu 81 zł, a oscylatory MACD i RSI zakręciły w górę z poziomów neutralnych. Trend wzrostowy wspierają dwie informacje z ostatnich tygodni: pożyczka z ARP na 41 mln zł i zwiększenie udziału w akcjonariacie przez OFE NN do 9 proc.

Analizy rynkowe
Bessa w pełnej okazałości
Materiał Promocyjny
Nowe finansowanie dla transportu miejskiego w Polsce Wschodniej
Gospodarka krajowa
Stopy nie muszą przewyższyć inflacji, żeby ją ograniczyć
Analizy rynkowe
Spadki na giełdach boleśnie uderzają w portfele miliarderów
Analizy rynkowe
Dywidendy nie takie skromne
Materiał Promocyjny
THE FUTURE OF FINANCE
Analizy rynkowe
NewConnect: Liczba debiutów wyhamowała
Analizy rynkowe
Jesteśmy na półmetku bessy. Oto trzy argumenty