Reklama

Victoria Dom z kolejną ofertą obligacji

Spółka liczy na powtórkę sukcesu z początku roku. Planuje zrolowanie najdroższego długu.
Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victorii. Fot. mpr

Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victorii. Fot. mpr

Foto: Robert

Ruszyły zapisy w ofercie publicznej obligacji spółki Victoria Dom. Weteran Catalyst chce uplasować papiery o wartości 100 mln zł, a jeśli popyt dopisze, pula będzie mogła zostać zwiększona do 180 mln zł. Zapisy trwają do 28 marca, przyjmuje je konsorcjum DM Michael/Ström DM, DM BDM, DM BOŚ i Noble Securities.

Jeśli uda się zebrać więcej niż 120 mln zł, Victoria wykupi przedterminowo serię VID0326 o wartości 50,2 mln zł, której obsługa kosztuje majątek, bo oparta jest na stawce WIBOR 6M plus 7 pkt proc. marży – obecnie prawie 13 proc. w skali roku. To największa marża wśród papierów notowanych na Catalyst.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama