Pekabex wesprze OKAM

Giełdowy producent prefabrykatów jest partnerem dewelopera z Catalyst przy gigantycznej inwestycji na terenach po fabryce FSO w Warszawie.

Publikacja: 12.09.2023 21:00

Robert Jędrzejowski, prezes Pekabeksu.

Robert Jędrzejowski, prezes Pekabeksu.

Foto: Fot. mat. prasowe

Notowany od niedawna na Catalyst OKAM zaprezentował master plan gigantycznej inwestycji na 62-ha działce po Fabryce Samochodów Osobowych w Warszawie. Pierwszy etap budowy miasta w mieście, FSO Parku, ma ruszyć w 2025 r., a zagospodarowanie całego terenu ma zabrać ćwierć wieku.

Powierzchnia użytkowa terenu szacowana jest na 700 tys. mkw., a mieszkaniowa niemal 440 tys. mkw. Docelowo ma powstać około 12 tys. mieszkań i około 13 tys. nowych miejsc pracy. Poza mieszkaniówką pojawią się obiekty edukacyjne, handlowo-usługowe i biurowe. FSO Park to również 20 ha zieleni, w tym 10-ha centralny park, a także tereny rekreacyjno-sportowe.

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej!

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Budownictwo
Develia sprzedała Arkady Wrocławskie. Wolną gotówkę zainwestuje w budowę mieszkań
Budownictwo
Nowe technologie wspierają mury
Budownictwo
Budownictwu potrzeba prewencji
Budownictwo
Ekspresowe walne zgromadzenie GTC. Dywidendy nie będzie
Budownictwo
Jak Archicom wykorzysta pieniądze ze sprzedaży biurowca?
Budownictwo
Deweloperzy nie biją się już o pozwolenia, ale mają dużą nadwyżkę z poprzednich lat