Reklama

Po co Mirbudowi Torpol

To jedna z opcji zaistnienia na rynku inwestycji kolejowych, ale nie jedyna.
Po co Mirbudowi Torpol

Foto: materiały prasowe

Nie milkną echa po ujawnieniu się Mirbudu jako właściciela 5,1 proc. akcji Torpolu.

– Torpol jest potencjalnie partnerem do współpracy przy komplementarnej realizacji projektów kolejowych, ale nie jest to jedyna spółka, która leży w obszarze naszego zainteresowania. Zakupiliśmy pakiet akcji z nadzieją na zawiązanie współpracy, ale czy to się uda, życie pokaże. Nie ustajemy w wysiłkach realizacji zamierzeń, które już komunikowaliśmy, czyli wejścia na kolejowy rynek budowlany. Chcielibyśmy to osiągnąć poprzez współpracę, a nie akwizycję – skomentował Paweł Bruger, rzecznik Mirbudu. Szef spółki Jerzy Mirgos mówił niedawno w programie #ProstozParkietu, że chciałby, aby jego grupa zaistniała na rynku kolejowym przez znalezienie partnera, z którym mogłaby startować w przetargach – niekoniecznie do przejęcia, ale wsparcia kapitałowego.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama